Давні килими України/Від Редакціі

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Давні килими Украіни (1925
Володимир Пещанський
Від Редакціі
Видання: Львів: З друкарні видавничоі спілки „Діло“, 1925.

Виданям сим Управа Національного Музею у Львові зовсім не думає оконечно розвязати усі питаня походженя і техники давнього украінського килиму. Головна мета сього виданя є — помогти глядачам збірок украінських килимів у Львові зрозуміти іх велику вагу, як памяток буйного колись прояву мистецькоі уяви і творчости в широких верствах украінського люду. З хвилиною, коли на основі сеі книжечки краса давнього украінського килиму виступить у всій своій силі перед душевними очима глядача і він захопиться тими ніжними цінностями твору незвісного мистця з люду так, що зможе своє сильне вражіня передати другим — ціль виданя буде осягнена. Наколиж прихильники і витворні нового килимарства схотять зачерпнути дещо з сеі книжечки для створеня кращих виробів в духови давніх традицій украінських килимарень, то украінська суспільність наблизиться значно до так потрібного усуненя з ринків збуту поганих виробів, що сьогодні заливають усі крамниці під назвою „людових украінських килимів“.

 

 

Памяти перших збирачів украінських килимів Галичини — Володислава Федоровича з Вікна і професора Володимира Шухевича зі Львова присвячує отсе виданя

Управа Національного Музея.

 

 

Видано 300 примірників.
Управа Нац. Музея додає до кождоі книжки, набутоі в Музеєви, один акварельний рисунок давнього килима.
Осібно можна набувати комплети 12 аквар. рисунків килимів по 50 зл.


Суспільне надбання

Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах та Україні.


  • Робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах, тому що вона опублікована до 1 січня 1926 року.
  • Термін дії авторських прав на цей твір в Україні закінчився до 1 січня 2001 року, коли почала діяти нова редакція закону України про авторські й суміжні права, що збільшила термін дії копірайту з 50 до 70 років.
  • Автор помер у 1926 році, тому ця робота є у суспільному надбанні у тих країнах, де авторське право діє протягом життя автора плюс 80 років чи менше. Ця робота може бути у суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.