ЗЗРРСУУ/1929/1/4/Устава про секції робітничо-селянської інспекції при сільських радах та районових виконавчих комітетах
◀ Устава про округові з'їзди рад, округові виконавчі комітети, їх відділи та інспектури | ЗЗРРСУУ/1929/1/4 Устава про секції робітничо-селянської інспекції при сільських радах та районових виконавчих комітетах |
|
Щоб найновніше втягти селян до практичної роботи робітничо-селянської інспекції в справі поліпшення державного апарату та усунення всіляких хиб, на розвиток арт. 47 «Положення про сільскі ради» (Зб. Уз. УСРР 1927 р., № 47-48, арт. 212) і арт. 41 «Положення про районові з'їзди рад і районові виконавчі комітети» (Зб. Уз. УСРР 1927 р., № 56-57, арт. 231) та на доповнення до своєї постанови з 25 липня 1928 р. «Про постійні комісії та наради при районових виконавчих комітетах» (Зб. Уз. УСРР 1928 р., № 19, арт. 181), Всеукраїнський Центральний Виконавчий Комітет і Рада Народніх Комісарів УСРР постановили затвердити нижченаведену Уставу про секції робітничо-селянської інспекції при сільських радах та районових виконавчих комітетах.
1. Стосовно до розділу V «Положення про сільські ради» (Зб. Уз. УСРР 1927 р., № 47-48 арт. 212), у великих селах при сільських радах, де число членів ради понад 40, утворюється секції робітничо-селянської інспекції. що керуються в своїй діяльності вказівками відповідних сільських рад.
- Увага. У сільських радах, де число членів ради менш як 40, секції робітничо-селянської інспекції можна утворювати тільки на підставі постанови відповідного округового виконавчого комітету на подання округового відділу робітничо-селянської інспекції.
2. Секції робітничо-селянської інспекції складаються з тих, що доброхітно записалися для роботи в цих членів сільських рад, ревізійних комісій сільських рад і кандидатів до них, а так само виборців: селян—незаможників і середняків, сільсько-господарських робітників, наймитів, сільської інтелігенції, жінок-делегаток, представників осередків Комуністичної Партії (більшовиків) України і Ленінської Комуністичної Спілки Молоди України, комітетів незаможних селян, профспілкових організацій, кооперації та селянських товариств взаємодопомоги.
- Увага 1. У тих сільських місцевостях, де є фабрично-заводські підприємства або радянські господарства, до роботи секцій робітничо-селянської інспекції широко притягається робітникін із виробництва, виробничі наради та тимчасові контрольні комісії підприємств.
- Увага 2. Персональний склад секцій затверджує сільська рада. На засіданнях секцій всі члени секції мають право ухвального голосу.
3. За завдання секцій робітничо-селянської інспекції є боротьба з бюрократизмом, тяганиною, недбайливим та формальним ставленням до справи, безгосподарністю в установах, підприємствах і громадських організаціях, а так само неуважним і зневажливим ставленням службовців сільських установ до відвідувачів.
4. Щоб поліпшити й спростити роботу сільських установ, та встановити більшу доступність їх для селянства, секції робітничо-селянської інспекції провадять:
1) обслід роботи підурядних сільській раді установ та підприємств, а так само радянських і колективних господарств, кооперативних і інших громадських та господарських організацій, не вищих від районового значіння.
- Увага. Обслід установ, безпосередньо підурядних сільським радам і що є на місцевому бюджеті, належить плановим порядком погоджувати з роботою ревізійних комісій сільських рад.
2) прийом та розслід скарг людности на хиби в роботі сільських установ і підприємств, а так само прийом і вчасне пересилання скарг до вищих органів робітничо-селянської інспекції на хиби в роботі не підурядних сільським радам установ та підприємств;
3) контролю за вчасним і правильним здійсненням постанов сільських рад, а так само центральних, округових і районових органів, в тому числі і органів робітничо-селянської інспекції, і вчасно повідомляють вищі органи про невиконання відповідних постанов.
5. Обслід і ревізії секції робітничо-селянської до інспекції провадять за постановою сільської ради або з своєї ініціятиви, але з відома президії сільської ради, а так само за дорученнями округового відділу робітничо-селянської інспекції, або районового уповноваженого робітничо-селянської інспекції, що їх надсилається через сільські ради.
6. Постанови секцій робітничо-селянської інспекції затверджують і запроваджують до життя президії сільських рад.
7. Секції робітничо-селянської інспекції повинні через своїх членів підтримувати звязок з широкими незаможними і середняцькими колами селянства, а так само, через доповіді, знайомити широкі маси людности з роботою, що провадять секції.
8. До своєї роботи секції робітничо-селянської інспекції притягають селянських кореспондентів і підтримують щільний звязок з місцевою пресою та з стінними газетами, розслідуючи їхні нотатки й висвітлюючи наслідки своєі роботи в пресі.
9. Секції робітничо-селянської інспекції підтримують звязок з місцевими органами робітничо-селянської інспекції округи або районовими уповноваженими робітничо-селянської інспекції, одержуючи від них вказівки підчас складання плану робот і включаючи до плану своєї роботи пропоновані від них питання, а так само виконують окремі завдання вищих органів робітничо-селянської інспекції. Місцеві органи робітничо-селянської інспекції повинні використати в своїй роботі, з надто підчас обсліду справ, звязаних з селом, членів секції робітничо-селянської інспекції.
10. Стосовно до «Положення про районові з'їзди рад і районові виконавчі комітети» (Зб. Уз. УСРР 1927 р., № 56-57 арт. 231), при районових виконавчих комітетах утворюється постійні секції робітничо-селянської інспекції, що керуються в своїй діяльності вказівками відповідних районових виконавчих комітетів і округових відділів робітничо-селянської інспекції.
11. Секції робітничо-селянської інспекції складаються з: районового уповноваженого бюра скарг і тих, що доброхітно записалися для роботи членів районового виконавчого комітету, ревізійної комісії та кандидатів до них, а так само з виборців: селян—незаможників і середняків, сільсько-господарських робітників, наймитів, сільської інтелігенції, жінок-делегаток, представників осередків Комуністичної Партії (більшовиків) України, Ленінської Комуністичної Спілки Молоди України, комітетів незаможних селян, профспілкових організацій, кооперації й селянських товариств взаємодопомоги.
- Увага 1. По тих районах, де є фабрично-заводські підприємства або радянські господарства, до роботи секцій робітничо-селянської інспекції притягається робітників з виробництва, виробничі наради та тимчасові контрольні комісії підприємств.
- Увага 2. Персональний склад секції робітничо-селянської інспекції затверджує президія районового виконавчого комітету. За голову секції є уповноважений бюра скарг. На засіданні секції всі члени секції мають права ухвального голосу.
12. Завданням секції робітничо-селянської інспекції є боротьба з бюрократизмом, тяганиною, недбайливим та формальним ставленням до справи, безгосподарністю в установах, підприємствах та громадських організаціях, а так само неуважним і зневажливим ставленням службовців місцевих установ до відвідувачів.
13. Щоб поліпшити й спростити роботу місцевих установ та встановити більшу приступність їх до людности, секції робітничо-селянської інспекції провадять:
1) обслід роботи підурядних районовому виконавчому комітетові установ та підприємств, а так само радянських і колективних господарств, кооперативних і інших громадських та господарських організацій не вищих від округового значіння.
- Увага. Обслід установ, безпосередньо підурядних районовому виконавчому комітетові і що є на місцевому бюджеті, треба планово погоджувати з роботою ревізійних комісій районових виконавчих комітетів.
2) прийом і розслід скарг людности на хиби в роботі районових установ і підприємств, а так само прийом і вчасне пересилання скарг до вищих органів робітничо-селянської інспекції на хиби в роботі не підурядних районовому виконавчому комітетові установ та підприємств;
3) контролю за вчасним і правильним здійсненням постанов районових виконавчих комітетів, а так само центральних і округових органів, в тому числі і органів робітничо-селянської інспекції, та вчасно повідомляють вищі органи про невиконання відповідних постанов.
- Увага. Секції робітничо-селянської інспекції при райвиконкомах мають право давати через районовий виконавчий комітет доручення секціям робітничо-селянської інспекції при сільських радах про обслід та ревізію сільських установ.
14. Обслід та ревізії секції робітничо-селянської інспекції провадять за постановою районового виконавчого комітету, його президії, або з власної ініціятиви, проте, з відома президії районового виконавчого комітету, а так само за дорученням округових відділів робітничо-селянської інспекції, що їх надсилається через районовий виконавчий комітет.
15. Постанови секцій робітничо-селянської інспекції при районових виконавчих комітетах затверджують, і запроваджують до життя президії районових виконавчих комітетів.
16. Секції повинні підтримувати через своїх членів звязок з широкими незаможними і середняцькими колами селянства, а так само через доповіді знайомити широкі маси людности з роботою, що провадять секції.
17. До своєї роботи секції притягають селянських кореспондентів і підтримують щільний звязок з місцевою пресою та стінними газетами, розслідуючи їхні нотатки і висвітлюючи наслідки своїх робот в пресі.
18. Секції робітничо-селянської інспекції підтримують звязок з округовими відділами робітничо-селянської інспекції, одержуючи від них вказівки підчас складання плану робот і включаючи до плану своєї роботи пропоновані від них питання, а так само виконують окремі завдання вищих органів робітничо-селянської інспеції.
Округові відділи робітничо-селянської інспекції повинні використати в своїй роботі, а надто підчас обслідуваня справ, звязаних з селом, членів секції робітничо-селянської інспекції.
Харків, 14 грудня 1928 р.
Голова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету Петровський.
Заст. Голови Ради Народніх Комісарів УСРР Сербиченко.
Секретар Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету А. Буценко.
Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:
- вираження народної творчості (фольклор);
- акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
- розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).