ЗЗРРСУУ/1932/22-23/Про утворення Донецької области

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ПОСТАНОВА
ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРАЛЬНОГО ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
Про утворення Донецької области

(Збірник законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України, 1932, № 22–23, ст. 138)

Щоб наблизити та поліпшити якість оперативного керівництва розвитком промисловости та культурно-побутовими процесами Донбасу, удосконалити пляновість, забезпечити сільськогосподарську базу для потреб виробництва і робітничого постачання і зважаючи па досвід роботи за обласною системою, яка дає позитивні результати, — Всеукраїнський центральний виконавчий комітет постановив:

1) Утворити на території УСРР, на додаток до утворених постановою IV позачергової Сесії ВУЦВК XII скликання, 9 лютого 1932 року 5-ти областей, нову Донецьку область з центром в місті Артемівському, у складі: 12 міських рад та 23 районів, а саме:

а) 17 адмін.-тер. одиниць Донбасу, що тепер безпосередньо підпорядковані центрові, міськрад — Артемівської, Ворошилівської, Горлівської, Кадіївської, Костянтинівської, Краматорської, Краснолуцької, Луганської, Макіївської, Маріюпільської, Риківської та Сталінської і районів — Гришинського, Лисичанського, Рівеньківського, Сорокинського та Чистяківського;

б) 13 районів Харківської области, а саме: Біловодського, Білолуцького, Верхнє-Теплівського (нац. рос.), Лиманського, Марківського, Міловського, Ново-Айдарського, Ново-Псковського, Рубіжанського, Сватівського, Слов'янського, Старобільського та Троїцького (Покровського);

в) 5 районів Дніпропетровської области, а саме: Велико-Янисольського (нац. грецьк.), Волноваського, Старо-Каранського, Старо-Кременчицького та Старо-Миколаївського (Володарського).

2) 17 адмін.-тер. одиниць Донбасу, що безпосередньо підпорядковані центрові, підпорядкувати Донецькому облвиконкомові.

3) Зазначені в п.п. б) і в) арт. 1 цієї постанови райони переписати із складу Харківської та Дніпропетровської областей до складу новоутвореної Донецької области.

4) Звернутися до ЦВК Союзу РСР про затвердження цієї постанови.

Г. ПЕТРОВСЬКИЙ

Голова ВУЦВК

Ю. ВОЙЦЕХІВСЬКИЙ

Секретар ВУЦВК

Харків, 2 липня 1932 року


Джерело[ред.]

  • Збірник законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України. 1932 рік. – Харків: Вид-во ВУЦВК «Радянське будівництво і право», 1932, № 22–23, ст. 138

Див. також[ред.]


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).