ЗЗРРСУУ/1932/36-40/Про заходи до посилення збору мірчука

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЗЗРРСУУ/1932/36-40 (1932
Про заходи до посилення збору мірчука
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI

234. Про заходи до посилення збору мірчука.

Виключно незадовільне виконання пляну збору мірчука свідчить про цілковиту неуважність до справи боротьби за хліб на цій важливій ділянці від обласних та районових партійних і радянських організацій. Зрив завдань з мірчука поставив під загрозу виконання пляну робітничого постачання, для якого мірчук нині є основне джерело. Щоб посилити збір мірчука та боротьбу з розтратами і таємним перемелюванням, Рада народніх комісарів УСРР і ЦК КП(б)У пропонують провести такі заходи:

1. В зв'язку з численнями випадками відсутности потрібного обліку фактично перемелюваного зерна на с.-г. млинах та розвиненими на цьому ґрунті зловживаннями, крадіжками, затаюванням та розкраданням мірчука, встановити замісць наявного порядку здавання мірчука від фактично перемеленого зерна, порядок сталого обкладання с.-г. млинів, включених від обласних та районових організацій до мережі, що працює па обслуговуванні колгоспів та одноосібників.

2. Стале завдання с.-г. млинам з мірчука треба провести з розрахунку виконання річного завдання від 1 липня 1932 р. до 1 липня 1933 р. з тим, щоб на період від 1 січня до 1 липня 1933 р. визначити стале завдання, відрахувавши фактично зданий від кожного млина мірчук до 1 січня 1933 р.

В основу визначення розміру сталого обкладання кожного млина покласти так продуктивність даного млина, як і ставки мірчука, встановлені на поточний рік.

3. Зобов'язати обкоми й облвиконкоми забезпечити оформлення в кожному районі, видавши обов'язкові постанови, мережі дієвих млинів, встановивши стале завдання на кожний млин, реченці його виконання, систему контроля та відповідні стягнення в разі невиконання цього завдання.

4. Річне завдання щодо здавання мірчука по кожному млину розбивається поквартально та помісячно. Для забезпечення цілковитого і вчасного виконання — завдання з мірчука та завдання щодо вивозу його треба давати кожному млину щоп'ятиденки.

Встановлюючи розмір здавання мірчука на друге півріччя, недобрану частину на перше півріччя треба повнотою покрити протягом січня місяця 1933 року.

5. Встановлюючи сталу кількість здавання мірчука по культурах, треба забезпечити в районовому завданні здавання пшениці й жита розміром найменш 70 % від загального пляна мірчука.

6. Щоби стимулювати довіз зерна на млини Укрмлина, для колгоспів, що організовано перемелюють зерно, встановити знижені норми одержання мірчука на цих млинах на 10 % проти наявних на інших млинах.

7. Для боротьби з таємним перемелюванням, перемелюванням на недозволених млинах та з іншими порушеннями чинних правил щодо збору мірчука, встановити поруч притягнення винних до кримінальної відповідальности застосування замість грошових, натуральних штрафів хлібом.

Натуральні штрафи затверджують райвиконкоми на подання Заготзерна.

8. Зобов'язати обкоми і облвиконкоми забезпечити в кожному селі додатково додатково до апарату Заготзерна, спеціяльний повсякденний контроль способом призначення від райвиконкому для догляду за виконанням завдань з мірчука спеціяльних уповноважених.

9. Запропонувати обкомам прикріпити окремі райони міста та окремих всіляких споживачів (заводи) до певних млинів (в межах пляну постачання), для встановлення найсуворішого контролю за вчасним надходженням і вивозом мірчука та для розвитку організаційної роботи навколо боротьби за мірчук.

10. Покласти відповідальність на органи міліції за рішуче викорінення таємного перемелювання, розглядаючи таємне перемелювання, як хижацькі розтрати хлібних ресурсів.

Харків, 16 грудня 1932 року.

Голова РНК УСРР

Секретар ЦК КП(б)У

Див. також[ред.]

Постанова РНК УСРР від 25 грудня 1932 Про доповнення арт. 6 постанови РНК УСРР та ЦК КП(б)У з 16 грудня 1932 р. «Про заходи до посилення збору мірчука»


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).