ЗЗРРСУУ/1935/11-12/Про заходи боротьби з злочинністю серед неповнолітніх

Матеріал з Вікіджерел
ЗЗРРСУУ/1935/11-12
Постанова Центрального Виконавчого Комітету і Ради Народних Комісарів УСРР
Про заходи боротьби з злочинністю серед неповнолітніх
1935

49. Про заходи боротьби з злочинністю серед неповнолітніх

Щоб скоріше ліквідувати злочинність серед неповнолітніх, Центральний Виконавчий комітет і Рада Народних Комісарів УСРР, на виконання директиви ЦВК і РНК СРСР постановляють:

I

1. Ст. 11 Кримінального кодексу УСРР доповнити приміткою в такій редакції:

Примітка: Неповнолітніх, починаючи з 12-річного віку, виявлених у вчиненні крадіжок, заподіянні насильства, тілесних пошкоджень, каліцтв, у вбивстві або у спробах до вбивства, притягається до кримінального суду, з застосуванням усіх заходів кримінального покарання“.

2. Ст. 12 Кримінального кодексу УСРР викласти в такій редакції:

„12 Якщо визнається за потрібне застосувати до неповнолітнього судово поправні заходи соціальної оборони на строк, то об'єм їх, встановлений у статті, де передбачено даний суспільно-небезпечний вчинок, знижується для неповнолітнього до 16 років на половину, а для неповнолітнього від 16-ти до 18 років — на третину і конкретні заходи соціальної оборони вибираються в межах цього зниженого об'єму“.

3. Додати до Кримінального кодексу УСРР статтю 67¹ в такій редакції:

„67¹. За підбурювання або залучення неповнолітніх до участі в різних злочинах, а також у примушенні неповнолітніх займатися спекуляцією, проституцією, жебрацтвом та ін. — тюремне ув'язнення не нижче 5-ти років“.

4. П. „е“ ст. 4 Кримінально-процесуального кодексу УСРР викласти в такій редакції:

(кримінальну справу не можна заводити, а заведену не можна вести далі; належить закрити на кожній стадії процесу):

„е) коли особа, що її позивають, не дійшла 14 ти років, а у випадках, передбачених приміткою до ст. 11 Крим. кодексу — 12 років“.

5. П. 4-й ст. 101 Кримінально-процесуального кодексу УСРР викласти в такій редакції:

(дізнання в справах, по яких попереднє слідство не є обов'язкове, закривається за постановою органу дізнання):

„4) Коли притягнений не дійшов 14-ти років, а у випадках, передбачених приміткою до ст. 11 Крим. кодексу — 12 років“.

6. Ст. 199 Поправно-трудового кодексу УСРР (Зб. зак. УСРР 1925 року, № 94-95, ст. 524) викласти в такій редакції:

„199. До реформаторія для неповнолітніх праволомців приймається неповнолітніх до 18 років, засуджених судом до позбавлення волі, а також неповнолітніх такого самого віку, що знаходяться під слідством або лічаться за судовими та слідчими органами і за комісіями в справі неповнолітніх“.

II.

7. Цю постанову видається на виконання постанови ЦВК і РНК СРСР від 7 квітня 1935 року „Про заходи боротьби з злочинністю серед неповнолітніх“ і на зміну постанови ЦВК і РНК УСРР від 25 березня 1931 року „Про комісії в справах неповнолітніх“ (З. З. УСРР 1931 року № 10, ст. 85 і 1932 року № 17-18, ст. 123).

м. Київ, 9 квітня 1935 року.

Голова Центрального Виконавчого Комітету УСРР

Заст. Голови Ради Народних Комісарів УСРР

Секретар Центрального Виконавчого Комітету УСРР


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).