ЗУРРСУУ/1921/3/Про союзний договір поміж У.С.Р.Р. і Р.С.Ф.Р.Р.

Матеріал з Вікіджерел
ЗУРРСУУ/1921/3
Резолюція V Всеукраїнського З'їзду Рад
Про союзний договір поміж У.С.Р.Р. і Р.С.Ф.Р.Р.
1921

93. Про союзний договір поміж У.С.Р.Р. і Р.С.Ф.Р.Р.

Рахуючи союзний робітничо-селянський договір, ухвалений поміж урядами Р.С.Ф.Р.Р. і У.С.Р.Р. новим кроком до зміцнення єдиного революційного радянського фронту між робітниками та селянами Росіі і Украіни, 5-й Всеукраінський з'ізд Рад робітничих, селянських та червоноармійських депутатів затверджує цей договір й пропонує Всеукраінському Центральному Виконавчому Комітетові приступити негайно в згоді з Всеросійським Центральним Виконавчим Комітетом до розвитку та конкретизаціі цих пактів договору які торкаються відношень поміж Украінським й Російським Ц.В.К. з'осібнаго пакту про внутрішній роспорядок об'єднаних Комісаріятів та іх відношень до обох урядів, на передбаченій договором підставі повноі рівности поміж обома Республіками.

З'ізд доручає знову обібраному Ц.В.К-ту розглянути доклад Комісіі по виробленню конституціі.

Союзний Робітничо-Селянський договір між Російською Соціялістичною Федеративною Радянською Республікою й Украінською Соціялістичною Радянською Республікою.

Уряд Російськоі Соціялістичноі Федеративноі Радянськоі Республіки, з одноі сторони й уряд Украінськоі Соціялістичноі Радянськоі Республіки, з другоі сторони, виходячи з оголошення Великою Пролєтарською Революцією права народів на самоозначення, визнаючи суверенність кожноі з сторін що складають договір й визнаючи необхідність скріпити своі сили, в шлях оборони, а також в інтересах іх господарського будівництва, вирішили заключити сей союзний Робітничо-Селянський договір, для чого призначили своіми уповноваженими Радянський Російський Уряд Голову Ради Народніх Комісарів Володимира Ульянова-Лєніна та Народного Комісара Закордонних Справ Георгія Василевича Чічеріна, а Радянський Украінський Уряд - Голову Ради Народніх Комісарів та Народного Комісара Закордонних Справ Христіяна Георгієвича Раковського. Вище зазначені уповноважені переговоривши подані ним уповноваження й знаходячи іх достаточними, прийшли до таких вирішень:

1. Російська Соціялістична Федеративна Радянська Республіка й Украінська Соціялістична Радянська Республіка вступають поміж собою в військовий та господарський союз.

2. Обидві держави рахують потрібним оголосити, що всі загальні обов'язання, які вони в майбутньому будуть брати на себе в відношенню до других держав, можуть умовно залежати від загальних інтересів робітників та селян Республік, що заключили цей договір, й що з самого факту староі приналежности У.С.Р.Р. до бувшоі Російськоі Імперіі для У.С.Р.Р. не витікає ніяких з'обовязань до кого б то не було.

3. Для кращого здійснення зазначеноі в п. 1-м мети обидва уряди оголошують об'єднаними такі Комісаріяти: 1) Військових та Морських справ, 2) Вища Рада Народнього Господарства, 3) Зовнішнього торгу, 4) Фінансів, 5) Праці, 6) Шляхів та 7) Пошт і Телєграфів.

4. Об'єднані Народні Комісаріяти обох Республік увіходять до складу Раднаркому Р.С.Ф.Р.Р. й мають в Раді Народніх Комісарів У.С.Р.Р. своіх уповноважених, затверджуваних Украінськими Ц.В.К. та З'іздом Рад.

5. Порядок й форма внутрішнього керування об'єднаних Комісаріатів встановляються особливими угодами поміж обома Урядами.

6. Керування й контроль об'єднаних Комісаріятів здійснюється через Всеросійські 3'ізди Рад депутатів робітників, селян та червоноармійців, а також Всеросійським Центральним Виконавчим Комітетом, до яких У.С.Р.Р. надсилає своіх представників, на підставі постанови Всеросійського З'ізду Рад.

7. Цей договір підлягає ратифікаціі відповідних законодавчих установ обоіх Республік.

Оригінал складений в двох примірниках на руській і украінській мовах в м. Москві. Грудень 28 дня 1920 року. В. Лєнін. Г. Чічерін. X. Раковський.

Голова 5-го Всеукраінського З'ізду Рад


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).