ЗУРРСУУ/1923/1/18-19/Про адміністративно-територіяльний поділ Катеринославщини

Матеріал з Вікіджерел
< ЗУРРСУУ‎ | 1923‎ | 1‎ | 18-19
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЗУРРСУУ/1923/1/18-19 (1923
Постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету
Про адміністративно-територіяльний поділ Катеринославщини
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI

308. Про адміністративно-територіяльний поділ КАТЕРИНОСЛАВЩИНИ.

Президія Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету постановляє:

Встановити такі окружні (повітові) центри і округи (повіти) на території Катеринославщини:

а) Олександрійська округа (повіт) в окружним (повітовим) центром в м. Олександрії в складі таких, існуючих нині повітів Олександрійського і частини В.-Дніпровського на Катеринославщині і частини Чигиринського повіту на Київщині, в складі таких районів (волостей):

1. Лиховський район з центром в слободі Лихівці з нині існуючих волостей: Дніпрово-Каменьскої, Мишурино-Різької, Краснокутської, Лиховської, й Байдаківської.

2. Троїцький район з центром в селі Троїцькім в складі волостей: Куцеволівської, Успенської, Троїцької, Попельнастівської.

3. Аджанський район з центром в селі Аджанці, з волостей: Аджанескої і Мошоринської.

4. Верблюзький район, з центром в селі Вербина, з Верблюзької волости.

5. Глинський район з центром в селі Глинські з волостей: Глинської, Стецівської і Іванковецької.

6. Знаменський район з центром в Знаменці з волостей: Дмитрівської, Знаменської і Суботівської.

7. Красно-Камінський район з центром в с. Краснокамінці з волостей: Красно-Камінської, Куколівської і Звенигородської.

8. Користівський район з центром в Користовці з волостей: Бандурівської, Протопопівської, Косовської і Диківської.

9. Ново-Георгіївський район з центром в м. Ново-Георгіївську з волостей: Калабарської, Подорожанської Чигиринського повіту, Миронівської і Ново-Георгіївської Олександрійського повіту.

10. Ново-Стародубівський район з центром в с. Ново-Стародубівці з Стародубівської волости.

11. Ново-Празький район з центром в Ново-Празі з волостей: Ново-Празької і Світло-Польської.

12. Ново-Городківський район з центром в Новгородку з волостей: Інгульсько-Камінської, Новогородської.

13. Онуфріївський район з центром в с. Онуфріївці з волостей: Богоявленської, Васильївської і Онуфріївської.

14. Цибулівський район з центром в селі Цибуліві, з волостей: Красносільської і Цибулівської.

б) Бердянська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Бердянську в складі таких існуючих нині повітів: Бердянського і частини В.-Токмацького і частини Гуляйпільського повіту в складі таких районів (волостей):

1. Берестовацький район з центром в селі Берестоватці з волостей: Попівської, Берестовацької і Білоцерківської.

2. Ново-Павлівський район з центром в с. Ново-Павловці з волостей: Андріївської, Елісеївської, Успенівської, Софіївської, Ново-Троїцької, Андрівської, Троянської, Дмитріївської, Ново-Павлівської і Долинської.

3. Ногайський район з центром в м. Ногайську з волостей: Зеленської, Юр'ївської, Романівської, Ново-Олексіївської,Преславської, Банівської, Інзівської.

4. Пологський район з центром в с. Пологах з волостей: Полозької, Воскресенської, Федорівської і Семенівської.

5. Ново-Спасівський районі з центром в с. Ново-Спасівському з волостей: Ново-Спасівської, Петрівської 2-ої, Троїцької, Миколаївської, Ольгинської і Н. Васильївської.

6. Петропавлівський район з центром в с. Петропавловці з волостей: Ново-Григор'ївської, Петропавлівської, Ново-Михайлівської, Вербської і Басанівської.

7. Царекостянтиновський в селі Царекостянтинівськму район, з волостей: Комсько-Роздорської, Цареконстянтинівської, Гайчульської і Благовіщенської.

8. Цареводарівський район з центром в с. Цареводарівці з волостей: Петрівської 1-ї, Орловської, 'Красношавкайської, Воскресенської і Цареводарівської.

9. Чернигівський район, з центром в с. Черниговці з волостей: Чернигівської, Богданівської і Салтичинської.

в) Катеринославська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Катеринославі в складі таких існуючих нині повітів: частини Катеринославського, В.-Дніпровського, і Ново-Московського в складі таких районів (волостей):

1. Верхнє-Дніпровський район з центром в м. Верхнє-Дніпровську з волостей: Бородаївської, Пушкарівської, Миколаївської, Вільно-Хуторської, Ново-Григоріївської і Богодарівської.

2. Діївський район з центром с. Діївці з волостей: Діївської, Краснопільської і Карноухівської.

3. Криничевацький район з центром в с. Криничці з волостей: Семенівської, Криничевацької, Сурсько-Михайлівської, Карнаухово-Хутірської.

4. Камянський район з центром в м. Кам'янському з волостей: Романківської і Кам'янської.

5. Лисавето-Камянский район з центром в с. Кам'янці з волостей: Камінської і Лисаветівської.

6. Лоцмано-Камянський район з центром в с. Лоцманській-Кам'янці з волостей: Сурсько-Литовської, Лоцмано-Камянської, Ямбурзької, і Волоської.

7. Мануїлівський район з центром в с. Мануйлівці з волостей: Ново-Селівської, Любимівської, Одинківської, Мануїлівської і Підгороднянської.

8. Ново-Московський район з центром в м. Ново-Московську з волостей: Миколаївської, Губиниської, Вовнянської, Ново-Московської і Спаської.

9. Петриківський район з центром в с. Петриківці з волостей: Паньківської, Шульгівської й Петриківської.

10. Прядивський район з центром в с. Прядивці з волостей: Могилівської, Новопідкряжнинської, Прядивської й Преображенської.

11. Солонянський район з центром в с. Солоному з волостей: Солонянської, Микольської, Ново-Покровської й Широчанської.

12. Чаплинський район з центром в с. Чаплинці з волостей: Магдалинської, Чаплинської, Почино-Софіївської й Очеретоватівської.

г) Запорізька округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Запоріжжі, в складі таких існуючих нині повітів: Запорізького і частин Катеринославського, Гуляй-Пільського, Мелітопільського і В.-Токмацького в складі таких районів (волостей):

1. Балківський район з центром в с. Бальці з волостей: Дніпровської і Балківської.

2. Вознесенський район з центром в с. Вознесенці з волостей: Григор'ївської, Натальївської, Вознесенської і Балабіно-Петрівської.

3. Гуляй-Пільський район з центром в с. Гуляй-Полі з волостей: Гуляй-Пільської, Туркенівської, Приютинської і Ново-Златопільскої.

4. Васильївский район з центром в Васільївці з волостей: Васильївської, Янчекрацької, Царицено-Кутської і Весилянської.

5. Жеребецький район з центром в с. Жеробці з волостей Комишеватської, Жеребецької, Юрківської.

6. Камянський район з центром в с. Камянці з волостей: В.-Знамянської, Камяньскої і Водянської.

7. Мих.-Лукашівський район з центром в с. М.-Лукашівці з волостей: Андріївської, Ново-Гупалівської, Михайло-Лукашівської, Свистуново-Петрівської.

8. Ново-Миколаївський район з центром в с. Н. Миколаївці з волостей: Ново-Миколаївської, Катеринівської, Заливянської, Різдвянської.

9. Оріхівський район з центром в м. Оріхові з волостей: Оріхівської, Мало-Токмацької, Копанської, Білогор'ївської і Преображенської.

10. Покрівський район з центром в Покровці, з волостей: Ново-Успенської, Покровської і В. Михайлівської.

11. Томаківський район з центром в с. Томаківці, з волостей: Настасіївської, Чумаківської, Томаківської, і Више-Тарасівської.

12. Хортицький район з центром в с. Хортиці з волостей: Михайлівської і с. Лукашевки, Хортицької, Віленської, Августинівської і Миколайпільської.

д) Криворізька округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Кривий-Ріг в складі таких, існуючих нині, повітів: Криворізького, Никопольського (частини), В.-Дніпровського (частини), в складі таких районів (волостей):

1. Адамівський район з центром в Адамівці з волостей: Алферівської, Адамівської, Олександрівської й Гуляй-Пільської.

2. Апостолівський район з центром в Апостолові, з волостей: Грушевської, Мар'їнської, Покрівської, Костромської і Високопільської.

3. Казанківський район з центром в с. Казанці, з волостей: Миколаївської, Казанківської і Федорівської.

4. Криворізький район з центром в м. Кривий-Ріг, з волостей: Ново-Криворізької, Богоблагодатівської, Весело-Тернівської, Софіїво-Гейківської.

5. Долинський район з центром ст. Долинська, з волостей: Братолюбівської і Боківської.

6. Лозоватський район з центром в с. Лозоватці, з волостей: Ганнівської, Корсунської, Гуріївської і Лозоватської.

7. Михайлівський район з центром в с. Михайлівці, з волостей: Ново-Миколаївської, Михайлівської, Камянської і Бузулуцької.

8. Никопільський район з центром в м. Никополі, з волостей: Никопільської, Ново-Павлівської, Красно-Григор'ївської, Городищенської і Борисовської.

9. Пятихатський район з центром в с. Пятихатки, з волостей: Комісарівської і Саксаганської.

10. Петрівський район з центром в с. Петрівці, з волостей: Петрівської, Зеленської і Жовтянської.

11. Софіївський район з центром в г. Софіївці, волостей: Ордо-Васильївської, Софіївскої I-ої, Мар'янівської та Ізлуцької.

12. Широківський район з центром в с. Широкому, з волостей: Шестерянської, Миколаївської 1-ої, Широківської і Інгулецької.

13. Шолохівський район з центром в с. Шолохово, з волостей: Лошкарівської, Ново-Софіївської, Шолохівської, Покровської та Олексіївської.

е) Мелітопільська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Мелітополі в складі таких, існуючих нині повітів: Мелітопільського, Геничеського і частини В.-Токмацького повіту в складі таких районів (волостей):

1. Якимівський район з центром в с. Якимівці, з волостей: Якимівської, Ново-Данилівської, Давидівської та Ефремівської.

2. В.-Білозерський район з центром в с. В.-Білозерці, з волостей: Білозерської і М. Білозерської.

3. Верхнє-Рогацький район з центром в с. В.-Рогачику, з волостей: Ушкальської, М.-Лепетихської й В. Рогацької.

4. Веселівський район з центром с. Веселому, з Веселівською волостю.

5. Вознесенський район з центром в с. Вознесенском, з волостей: Астраханської, Вознесенської, Ново-Васильївської.

6. Геничеський район з центром в м. Геничеську, з волостей: Петрівської, Різдвянської, Новогригор'ївської, Юзкуйської.

7. Іванівський район з центром в с. Іванівці, з волостей: Агайманської та Іванівської.

8. В.-Лепетихський район з центром в с. В.-Лепетиха, з волостей: В.-Лепетиської і Рубанівської.

9. Кизиярський район з центром в с. Кизиярі, з волостей: Кизиярської і Кисілівської.

10. Михайлівський район з центром в с. Михайлівці з волостей: Михайлівської і Тимошівської.

11. Ново-Троїцький район з центром в с. Ново-Троїцьком, з волостей: Павлівської, Громівської і Ново-Троїцької.

12. Покровський район з центром в с. Покровці, з волостей: Олександрівської, Гірсовської, Покровської 2-ої.

13. Пришибський район з центром в с. Пришибі, з волостей: Пришибської і Терпенівської.

14. Н. Сірогозький район з центром в Н.-Сірогозах, з волостей: Покровської 1-ої й Н. Сірогозької.

15. В.-Токмацький район з центром в м. В.-Токмаки, з волостей: Молочанської, Солодко-Балківської і В.-Токмацької.

ж) Павлоградська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Павлограді, в складі таких, існуючих нині повітів: Павлоградського, Ново-Московського, Запорізького (частини) і Гуляй-Пільського (частини), в складі таких районів:

1. Богданівський район з центром в с. Богданівці — з волостей: Коховської, Тернівської, Боданівської і Богуславської.

2. Васильківський район з центром в с. Васильківці — з волостей: Олександрівської, Васильківської, Дмитріївської і Миколаївської.

3. Григор'ївський район, з центром в с. Григоровці — з волостей: Павлівської, Григоріївської і Мало-Михайлівської.

4. Лозовський район з центром в м. Лозовій — з волостей: Артільської, Різдвянської, Катеринівської і Ново-Іванівської.

5. Межівський район з центром в ст. Межевій — з волостей: Гаврилівської, Іванівської, Підгороднянської, Ново-Павлівської, Ново-Підгороднянської, Слов'янської.

6. Павлоградський район з центром в м. Павлограді — з волостей: Вербівської, Павлоградської, Ново-Троїцької, Межирицької.

7. Петропавлівський район з центром в с. Петропавлівці — з волостей: Петрівської, Петропавлівської, Троїцької і м. Хорошівської.

8. Перещепинський район з центром в с. Перещепине — з волостей: Голубівської, Перещепинської, Панасівської, Попаснівської й Олександрівської.

9. Синельниківський район з центром в м. Синельніковім — з волостей: Михайлівської, Роздорської і Лисавето-Хорошівської.

10. Самійлівський район з центром в с. Самійлівці — з волостей: Рудаївської, Самійлівської і Добровільської.

11. Знаменівський район з центром в с. Знаменовці — з волостей: Івано-Михайлівської, Васильївської, Пісчанської, Знаменівської, Орловщинської, Булатівської і зі смужною частиною Ново-Московської волости.

12. Юрївський район з центром в с. Юрівці — з волостей: Стешино-Чорноглазівської, Юрївської, Хандаліївської і Вязівської.

м. Харків, дня 7 березня 1923 р.

Голова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету

Т. В. О. Секретаря ВУЦВК


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).