ЗУРРСУУ/1923/1/18-19/Про адміністративно-територіяльний поділ Київщини

Матеріал з Вікіджерел
< ЗУРРСУУ‎ | 1923‎ | 1‎ | 18-19
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЗУРРСУУ/1923/1/18-19 (1923
Постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету
Про адміністративно-територіяльний поділ Київщини
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI

309. Про адміністративно-територіяльний поділ КИЇВЩИНИ.

Президія Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету постановляє:

Встановити такі окружні (повітові) центри і округи (повіти) на території Київщини:

I. Київська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Київі, з існуючих нині повітів: Київського, частин Білоцерківського, Чорнобильського, Переяславського, Канівського, — Київщини й частини Остереького — Чернигівщини в складі таких районів (волостей):

1. Ржишівський район — з існуючих нині Ржишівської і Стайківської волостей.

2. Кагарлицький район — Кагарлицької і Стоянської волостей.

3. Германівський район — Германівської і Чорняхівської волостей.

4. Обухівський район — Обухівської, Трипільської і частини Велико-Дмитріївської (села Старі й Нові Безрадичі).

5. Хотівський район — Хотівської і частини Велико-Дмитріївської волости.

6. Васильківський район — Васильківської, і частини Велико-Дмитріївської (с. Велика і Мала Бугаївка).

7. Будаївський район — Будаївської, Шпитківської, і Микольсько-Борщаківської.

8. Бишівський район — Бишівської волости.

9. Макарівський район — Макарівської волости.

10. Бородянський район — Бородянської волости.

11. Гостомельський район — Старопетрівської і Ворзельської волостей.

12. Димерський район — Димерської, Литвинівської і частини Горностайпільської (на південь від р. Тетерева).

13. Боришпільський район — Боришпільської, Іваньківської і Сулинівської волостей.

14. Рогозівський район — Воронківської, Рогозівської і Ерковецької волостей.

15. Баришівський район — Баришівської, Скопецької волостей.

16. Македонський район — Македонської, Велико-Прицківської і Ходорківської волостей.

17. Броварський район — Броварської і Микольсько-Слобідської вол.

18. Гоголівський район — Гоголівської волости.

19. Семиполківський район — Семиполківської волости.

20. Жукинський район — Жукинської волости.

II. Малинська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Малині, з існуючих нині повітів: Чорнобильського і частини Радомисельського в складі таких районів (волостей):

1. Радомисельський район — Кичкирівської, м. Радомисля і частини Вишевицької волости.

2. Малинський район — Малинської, частини Стремигородської, Чеповицької і Вишевицької волостей.

3. Потіївський район — Горбилівської і Облитківської волостей.

4. Коростишівський район — Коростишівської волости.

5. Ставищанський район — Нижиловицької і Кочерівської волостей.

6. Розважівський район — Розважівської і Кресятицької волостей.

7. Іваньківський район — Іваньківської і частини Приборської волостей.

8. Товстоліський район — Мартиновицької і частини Шепелицької волостей.

9. Хабнівський район — Хабнівської і Максимовицької волостей.

10. Чорнобильський район — Чорнобильської, Стечанської, частини Шепелицької (с. с. Великий Карагод, Малий Карагод і Роз'їзджай), частини Приборської (на північ р. Вересня) і частини Горностайпільської (на північ від р. Тетерева) волостей.

III. Біло-Церківська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в Білій Церкві, з існуючих нині повітів: Білоцерківського і частин Сквирського, Таращанського і Радомисельського в складі таких районів (волостей):

1. Фастівський район — Фастівської і Веприківської волостей.

2. Ксаверівський район — Мотовилівської, Ксаверівської і Борохтинської волостей.

3. Триліський район — Кожанської (Триліської) і Романівської волостей.

4. Половецький район — Велико-Половецької і Мало-Половецької волостей.

5. Узинський район — Узинської й Василівської волостей.

6. Гребінківський район — Гребінківської і Ковалівської волостей.

7. Біло-Церківський район — Білоцерківської і Трушківської волостей.

8. Шамраївський район — Шамраївської і Чубинецької волостей.

9. Корнинський район — Корнинської і Лучанської волостей.

10. Попелянський район — Паволоцької і Попелянської волостей.

11. Сквирський район: — Антонівської, Вороб'ївської волостей і м. Сквири.

12. Володарський район — Володарської і Пархомінської волостей.

13. Телешівський район — Вильшаницької, Бакумівської і Винцентівської волостей.

14. Ракитянський район — Ракитянської, Острівської і Блощинської волостей.

15. Езернівський район — Езернівської і Черкаської волостей.

16. Таращанський район — Юшків-різької волости та м. Таращі.

17. Ставищанський район — Ставищанської і Кравецької волостей.

18. Брусилівський район — Брусилівської і Бодотняської волостей.

19. П'ятигірський район — Стриживської і П'ятигірської (без села Станиця) волостей.

20. Тетнівський район — Тетнівської і Кашперівської волостей.

IV. Бердичівська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Бердичові, з існуючих нині повітів: Бердичівського, частин Липовецького, Сквирського, Таращанського в складі таких районів (волостей):

1. Бердичівський районБистрицької і Махнівської волостей.

2. Бровківський районБровківської і Мало-Чорнявської волостей.

3. Самгородський районСамгородської і Спичинецької волостей.

4. Іллінецький районІллінецької і Медовської волостей.

5. Погребищенський районПогребищенської і Топорівської волостей.

6. Ружинський районРужинської і Верхівнянської волостей.

7. Білилівський районБілилівської і Ширмівської волостей.

8. Білопільський районБілопільскої і Пузирківської волостей.

9. Казатинський районКазатинської і Юзефівської волостей.

10. Липовецький районЛиповецької, Зазовської, Іванківської волостей і міста Липовця.

11. Плисківський районПлисково-Андрушевської і Животівської (без села Клюки) волостей.

12. Дзюнківський районДзюнківської і Бабинецької волостей.

13. Ходорківський районХодорківської волости.

V. Уманська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Умані з існуючих нині повітів: Уманського і частин Липовецького, Таращанського, Звенигородського в складі таких районів (волостей):

1. Букинський район — Букинської і Хажнянської волостей.

2. Маньківський район — Маньківської, Іванківської і частини Лещинівської (с. с. Красноставка і Добрів) волостей.

3. Тальнівський район — Тальнівської і Шавлихінської волостей.

4. Таллянський район — Таллянскої і Машурівської волостей.

5. Бабанський район — Бабанської і Дубівської волостей.

6. Уманський район — Уманської і Краснопільскої волостей.

7. Ладиженський район — Ладиженської і Посухівської волостей.

8. Орадівський район — Христинівської, Кузьминської і частини Лещинівської (без сел Красноставки і Добрів) волостей.

9. Манастирищенський район — Манастирищенської, Сарнівської, Канельсько-Попівської і Севастянівської волостей.

10. Цибулівський район — Цибулівської, Лукашівської, Бузівської і сел Стаднище і Клюки.

11. Оратівський район — Оратівської, Підвисочанської і Жаданівської волостей.

12. Жашківський район — Жашківської волости.

13. Катеринопільский район — Катеринопільської і Петриківської волостей.

14. Вільховецький район — Рижанівської і Вільховецької волостей.

15. Підвисоцький район — Підвисоцької і Торговицької волостей.

VI. Корсунська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в місті Корсуні, з існуючих нині повітів: частин Канівського, Таращанського, Звенигородського і Черкаського, в складі таких районів (волостей):

1. Канівський район — Пшеничківської й Курилівської волостей.

2. Степанецький район — Степанецької і Межиріцької волостей.

3. Таганецький район — Таганецької і Корнилівської волостей.

4. Миронівський район — Зеленківської, Потоцької, Козинської і Пустовійтівської волостей.

5. Богуславський район — Богуславської і Вільховецької волостей.

6. Медвинський район — Медвинської і Ісайківської волостей.

7. Шендерівський район — Шендерівської і Селищенської волостей.

8. Корсунський район — Корсунської волости.

9. Кошеватський район — Кошеватської і Жидово-Гребельської волостей.

10. Лисянський район — бувшої Боярської, Лисянської і бувшої Друзівської волостей.

11. Вільшанський район — Вільшанської і Козачанської волостей.

12. Шполянський район — Шполянської, В'язівської і Буртянської волостей.

13. Звенигородський район — Кирилівської (Тарасівської) волости і м. Звенигородки.

14. Виноградський район — Виноградської і Красилівської волостей.

15. Білозерський район — Михайлівської, Шелепухінської, частини Мошнинської (м. Мошна), Білозерської, Байбузівської і Старосільської волостей.

16. Завозовський район — Деренковецької, Завозовської і Валявської волостей.

17. Городищенський район — Городищенської, Мліївської, Хлистунівської і Свинарської волостей.

18. Мокро-Калигорський район — Мокро-Калигірської (з селом Веселий Кут) і Стецівської волостей.

VII. Черкаська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Черкасах, з існуючих нині повітів: частини Черкаського й Чигиринського, в складі таких районів (волостей):

1. Черкаський район — Дахнівської і Русько-Полянської волостей і частини Мошненської.

2. Смілянський район — Смілянської, Яблунівської, Сунківської и Балакліївської волостей.

3. Ротмистрівський район — Ротмистрівської і Орловецької волостей.

4. Матусівський район — Ташлицької, Матусівської і частини Лебединської (с. с. Лебедин і Буда-Макіївська) волостей.

5. Прусязький район — Жаботинської, Райгородської і Прусязької волостей.

6. Лісківський район — Лісківської, Слобідської, Худяківської й частини Вергунівської (с. с. Печаївка й Думани) волостей.

7. Камінський район — Камінської волости.

8. Златопільський район — Златопільської (без села Веселий Кут і включаючи села Андріївку і Виноградівку на Одещині), Лебединської (без села Лебедин і Буди-Макіївської) волостей.

9. Телепинський район — Телепинської, Оситнязької волостей.

10. Олександрівський район — Олександрівської і Ставицлянської волостей.

11. Триліський район — Триліської і Цвітнянської волостей.

12. Головківський район — Головківської, Ведмедівської і Суботівської (без сел Суботівки, Херсонки і Янич) волостей.

13. Бїлозерський район — Дубнівської, Білозерської і Вергунівської (без села Думанці і Печаївка) волостей.

14. Трущанський район — Трущанської й Боровицької волостей.

15. Чигиринський район — Шабельниківської, Рацівської і с.с. Суботів, Янич, Херсонка.

м. Харків, дня 7 березня 1923 р.

Голова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету

Т.В О. Секретаря ВУЦВК


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).