ЗУРРСУУ/1923/1/18-19/Про адміністративно-територіяльний поділ Одещини

Матеріал з Вікіджерел
< ЗУРРСУУ‎ | 1923‎ | 1‎ | 18-19
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЗУРРСУУ/1923/1/18-19 (1923
Постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету
Про адміністративно-територіяльний поділ Одещини
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI

310. Про адміністративно-територіяльний поділ ОДЕЩИНИ.

Президія Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету постановляє:

Встановити такі окружні (повітові) центри і округи (повіти) на території Одещини:

I. Одеська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Одесі, в складі таких існуючих нині повітів: Одеського, Тирашпільського і частини Вознесенського в складі таких районів (волостей):

1. Дубосарський — з волостей: Дійбанської, Лунгівської, Малоїзької II-ої і м. Дубосар, з центром в Дубосарах.

2. Григоріопільський — з волостей: Глинської, Ташлицької і м. Григоріополя з центром в Григоріополі.

3. Тирашпільський — з волостей: Малочицької, Плосківської, Парканської і м. Тирашполя, з центром в м. Тирашполі.

4. Слободзейський — з волостей: Слободзейської і Коротнянської, з центром в Слободзею.

5. Захар'ївський — з волостей: Захар'ївської і Павлівської, з центром в Захаріївці.

6. Гросулівський — з волостей: Ново-Петрівської, Касельської і Розаліївської, з центром в Гросулові.

7. Цебриківський — з волостей: Цебриківської (Гофнунстальської), Малигонівської і Катаржинської, з центром Цебрикові (Гофнунсталі).

8. Демидівський — з волостей: Демидівської, Степанівської, Петровірівської, Найфредентальської (Маринівської), з центром в Демидові.

9. Мангаймський — з волостей: Мангаймської, Зельської і Куртівської, з центром в Мангаймі.

10. Біляївський — з волостей: Біляївської, Троїцької і м. Маяки, з центром в Біляївці.

11. Овидіопільський — з волостей: Грос-Лібентальської і м. Овидіополя, з центром в Овидіополі.

12. Янівський — з волостей: Понятівської, Вільчанської і Евгенівської, з центром в Яновці.

13. Сіверинівський — з волостей: Сіверинівської, Мало-Буялицької і частини Усатівської, з центром в Сіверинівці.

14. Антоно-Кодинцівський — з волостей: Антоно-Кодинцівської, Курисово-Покровської і Сичавської, з центром в Антоно-Кодинцеві.

15. Берегівський — з волостей: Завадовської, Порічанської, Раштадської, Ново-Покровської, Ряснопільської, Березанської і м. Березів, з центром в м. Березівці.

16. Анатоліївський — з волостей: Анатоліївської і частини Нечаївської, з центром в Анатолівці.

17. Одеський (без м. Одеси) — з волостями; Дальницької і частиною Вусатівської, з центром в Одесі.

II. Миколаївська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в. м. Миколаїві, в складі повітів: Миколаївського, частини Херсонського, частини Одеського і частини Вознесенського, в складі таких районів (волостей):

1. Вознесенський — з волостей: Вознесенської (частини), Еланецької, Щербанівської, Веселинівської, Покровської, м. Вознесенська, з центром в Вознесенську.

2. Привольнянський — з волостей: Сухо-Еланецької, Ольгопільської, Возсіятської і Привольнянської, з центром в Привольнім.

3. Ново-Бузький — з волостей: Ново-Бузької, Антонівської, Ново-Полтавської і Полтавської, з центром в Новом-Бугу.

4. Володимирський — з волостей: Володимирської, Трифоно-Сопроніївської і Маліївської, з центром в Володимирці.

5. Варварівський — з волостей: Варварівської, Ландауської, Петрівської і частини Нечаївської, з центром в Варварівці.

6. Очаківський — з волостей: Парутинської і Анчикракиллінської, з центром в Очакові.

7. Миколаївський — з волостей: Калинівської, Тернівської, Богоявленської, Кисляківської, Балацківської і Добринської, з центром в Миколаїві.

8. Ново-Одеський — з волостей: Ново-Одеської і Гур'ївської, з центром в Новій-Одесі.

III. Херсонська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Херсоні з складу теперішніх Херсонського і Дніпровського повітів, в складі таких районів (волостей):

1. Качкарівський — з волостей: Качкарівської, Ново-Воронцівської, Ново-Архангельської, Золото-Балківської, Трифонівської, Ново-Каменської і Дудчанської, з центром в Качкарівці.

2. Велико-Олександрівський — з волостей: Велико-Олександрівської, Кочубіївської, Архангельської і Давидо-Брідської, з центром в Вел.-Александрівці.

3. Бериславський — з волостей: Бериславської, Старо-Шведської, Козацької, Тягинської, з центром в Бериславі.

4. Снігирівський — з волостей: Снігирівської, Сейдеминуської, Отобідо-Василівської, Галоганівської, Вавилівської й Засільської, з центром в Снигерівці.

5. Березнеговатський — з волостей: Березнеговатської, Калузької, Ново-Севастопольської, Висунської і Любиморської, з центром в Березнеговатому.

6. Херсонський — з волостей: Музикинської, Покровської, Білоозерської і Станіславської, з центром в Херсоні.

7. Голо-Пристанський — з волостей: Збруївської, Покровської, Бехтерської, з центром в Голій-Пристані.

8. Олешківський — з волостей: Олешківської, Козаче-Лагерської і Копанської, з центром в Олешках.

9. Скадівський — з волостей: Краснівської, Челбаської, з центром в Скадовську.

10. Кахівський — з волостей: Кахівської, Дмитрівської і Маячківської, з центром в Каховці.

11. Чаплинський — з волостей: Чаплинської, Перше-Констянтинівської і Каланчацької, з центром в Чаплинці.

12. Горностаївський — з волостей: Князь-Григорівської, Мар'їнської, Благовіщінської і Каїрської, з центром в Горностаївці.

IV. Балтська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Балті, з складу Балтського повіту, в складі таких районів (волостей):

1. Балтський — з волостей: Писчанської, Мочиняцької, Посицільської, з центром в м. Балті.

2. Крутянський — з волостей: Крутянської, Писарівської і Будійської, з центром в Крутих.

3. Рибницький — з волостей: Рибницької і Воронківської, з ц. в Рибниці.

4. Олексіївський — з волостей: Журанської і Чернянської, з центром в Олексіївці.

5. Бірзульський — з волостей: Бірзульської і Нестоїцької, з центром в Бірзулі.

6. Ставрівський — з волостей: Ставрівської і Кондратіївської, з центром в Ставрові.

7. Валегоцулівський — з волостей: Олександрівської і Валегоцулівської, з центром в Валегоцулівці.

8. Троїцький — з волостей Любошівської, Гвоздівської з центром в Троїцьку.

9. Ананьївський — з волостей: Гандабурської і Ново-Георгіївської, з центром в Анан'їві.

10. Ясенівський — з волостей: Ясенівської, Бобрицької і Бакшанської, з ц. в м. Ясенові.

11. Савранський — з волости: Савранської, з центром в Саврані.

V. Першомайська округа (повіт); з окружним (повітовим) центром в м. Першомайську, в складі повітів Першомайського, частини Вознесенського, в складі таких районів (волостей):

1. Ново-Архангельський — з волостей: Тишківської і Ново-Архангельської, з центром в Ново-Архангельську.

2. Викторштадський — з волостей: Викторштадської і Надлацької, з центр. в Викторштаді.

3. Добровеличківський — з волостей: Добровеличківської і Липнязької, з центр. в Добровеличковці.

4. Вільшанський — з волостей: Вільшанської, з центром в Ольшанці.

5. Благодатнівській — з волостей: Благодатнівської і Лисогірської, з центр. в Благодатному.

6. Констянтинівський — з волостей: Трикратської, Ново-Красніської, Арбузинської, Констянтинівської і частини Вознесенської, з центром в Костянтиновці.

7. Данилівський — з волостей: Данилівської, Велико-Троянської, і Юзерпільської, з центром в Данилівці.

8. Голованівський — з волостей: Голованівської, Вербівської, Липовенківської і Троянської, з центром в Голованівську.

9. Криво-Озерський — з волостей: Криво-Озерської, Тридубської і Велико-Мачетської, з центром в Криво-Озерську.

10. Богопільський — з волостей: Богопільської і Юзефпольскої, з ц. Богополі.

11. Врадіївський — з волостей: Врадіївської і Ново-Павлівської, з центром в Врадіївці.

12. Кантакузинський — з волостей: Кантакузинської, Катеринівської, Романо-Балківської, Головнівської і Мостовської, з центром Кантакузенці.

13. Ісаївський — з волостей: Петрівської, Ісаївської і Миколаївської з центром в Ісаїві.

VI. Лисаветградська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в місті Лисаветграді, в складі повітів: Лисаветградського, частини Першомайського, одної волости Вознесенського і одної Миколаївського, в складі таких районів (волостей):

1. Хмілівський — з волостей: Хмілівської, Ерделівської, Акимівської, Петрівської і Петро-Острівської, з центром в Хмельові.

2. Ново-Миргородський — з волостей: Ново-Миргородської, Коробчанської, Канівської, Панчівської і Мартоноської, з центром в Ново-Миргороді.

3. Лисаветградківський — з волостей: Лисаветградківської, Федварської і Оситнязьської, з центр. в Лисаветградківці.

4. Лисаветградський — з волостей: Ганенської, Лелеківської, Покровської, Грузчанської і Губівської, з центром в Лисаветграді.

5. Більшо-Висківський — з волостей: Більшо-Висківської і Володимирської, з центром в Більшо-виську.

6. Мало-Висківський — з волостей: Мало-Висківської і Плетено-Ташлицької, з центром в Мало-Виську.

7. Злинківський — з волостей: Злинківської і Голодської, з центр. в Злинці.

8. Ново-Український — з волостей: Ново-Української, Татарівської, Піщано-Бродської і Любомирської з центром в Ново-Українці.

9. Ровенський — з волостей: Ровенської, Семинастівської, з центром в Ровному.

10. Кампаніївський — з волостей: Кампаніївської, Нечаївської і Лозоватської, з центром в Кампанівцї.

11. Устинівський — з волостей: Устинівської, Антонівської, Ізраїлівської і Березівської, з цент. в Устинівці.

12. Братський — з волостей: Братської і Ганнівської, з цент. в Братську.

13. Бобринецький — з волостей: Олексіївської, Кетрисанівської, Олександро-Рощаківської, Витязівської, і м. Бобринця, з центр. в м. Бобринці.

м. Харків, дня 7 березня 1923 р.

Голова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету

Т. В. О. Секретаря ВУЦВК


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).