ЗУРРСУУ/1923/1/18-19/Про адміністративно-територіяльний поділ Поділля

Матеріал з Вікіджерел
< ЗУРРСУУ‎ | 1923‎ | 1‎ | 18-19
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЗУРРСУУ/1923/1/18-19 (1923
Постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету
Про адміністративно-територіяльний поділ Поділля
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI

311. Про адміністративно-територіяльний поділ Поділля.

Президія Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету постановляє:

Встановити такі окружні (повітові) центри і округи (повіти) на території Поділля.

I. Вінницька округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Вінниці в складі повітів: Вінницького, частин Літинського, Брацлавського, Жмеринського на Поділлі, Бердичівського повіту на Київщині, в складі таких районів (волостей):

1. Терешпільський — з частин Терешпільської, Уланівської, Старо-Синявської волостей з заштатним містом Сальницею, з центр. в с. Терешполі.

2. Уланівський — з частин Уланівської і Острожецької волостей, з центр. в м. Уланові.

3. Мало-Кутищанський — з частин Острожецької, Люлінецької волостей, з центр. в с. Малі Кутища.

4. Калинівський — з частин Калинівської, Люлінецької, Прилуцької і Стривожанської волостей, з центр. в Калинівці.

5. Пиківський — з частин Пиківської і Хмельницької волостей з центр. в м. Пикові.

6. Хмельницький — з частин Хмельницької і Кожухівської волостей з центр. в м. Хмельнику.

7. Літинський — з частин Кожухівської, Пиківської, Сосонської й Багринівської волостей, з центр. в м. Літині.

8. Юзвінський — з частин Юзвінської, Стрижавської, Сосонської й Гніванської з центр. в м. Юзвин.

9. Винницький — з частин Стрижавської, Гавришівської, Юзвінської, Тиврівської, Гніванської волостей, з центр. в Винниці.

10. Прилуцький — з частин Мало-Чорнятинської, Прилуцької, Вахнівської Бердичівського повіту на Київщині і Калинівської волостей, Винницького повіту, з центр. в м. Прилуки.

11. Вахнівський — з частин Вахнівської і Прилуцької Бердичівського повіту на Київщині і Стрижавської, Гавришівської і Ободнянської волостей Винницького повіту з центр. в м. Вахнівка.

12. Ободнянський — з частин Ободнянської, Немирівської і Рубанської волостей, з центр. в с. Ободне.

13. Вороновицький — з частин Гавришівської, Ободнянської, Лучанської і Немирівської волостей, з центр. в м. Вороновиця.

14. Тиврівський — з частин Тиврівської, Гніванської і Лучанської волостей, з цент. в м. Тиврові.

15. Жмеринський — з частин Браїлівської, Гніванської і Станиславчицької волостей, з центр. в м. Жмеринці.

16. Межирівський — з частин Межирівської, Багринівської, Вівсянецької волостей, з центр. в м. Межирові.

17. Краснянський — з частин Краснянської, Пеньківської, Гніванської і Рахно-Лісівської волостей, з. центр. в м. Красне.

18. Немирівський — з частин Немирівської, Рубанської, Лучанської і Печарської волостей, з. центр. в м. Немирові.

II. Проскурівська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Проскурові, в складі таких повітів (частин) Проскурівського, Летичівського, Літинського, Жмеринського, Кам'янецького на Поділлі і Старо-Констянтинівського на Волині, в складі таких районів (волостей).

1. Волочиський — з частин Купільської і Авратинської волостей і цілими Моначевською і Волочиською Старо-Констянтинівського повіту на Волині, з центр, в м. Волочиськ.

2. Війтовецький — з частин Третельницької, Сарнівської волостей Проскурівського повіту й Купільської волости Старо-Констянтинівського повіту, з ц. в с. Войтовці.

3. Чорно-Острівський — з частин Чорно-Острівської, Третельницької, Пашковецької і Малиничеської волостей, з центр. в м. Чорний Острів.

4. Проскурівський — з частин Пашковецької, Маланичеської і Бахматовецької волостей, з центр. в м. Проскурові.

5. Бахматовецький — з частин Бахматовецької і Пашковецької волостей, з центр. в с. Бахматівці.

6. Меджибозький — з частин Меджибозької, Бахматовецької і Пилявської волостей, з центр. в м. Меджибож.

7. Старо-Синявський — з частин Старо-Синявської, Меджибозької, Пилявської і Сусловецької волостей, з центр. в м. Стара-Синява.

8. Летичівський — з частин Сусловецької і Війтовецької волостей, з ц. в м. Летичеві.

9. Вівковинецький — з частин Війтовецької, Дережнянської і Вівсяниківської волостей, з центр. в м. Вівковинці.

10. Дережнянський — з частин Дережнянської і Женишковецької волостей, з. ц. Дережня.

11. Михалпольський — з частин Михалпольської і Шарівської волостей, з центром в м. Михалполі.

12. Фельштинський — з частин Фельштинської, Третольницької, Чорно-Острівської и Малиничеської волостей, з центр. в м. Фельштин.

13. Кузьминський — з частин Кузьминської, Сарнівської і Юринецької волостей, з центр. в м. Кузьмин.

14. Юринецький — з частин Юринецької і Сарнівської волостей, з центр. в с. Юриниці.

15. Городовський — з частин Городовської, Фельштинської, Ермолинецької, Кузьминської і Кунявської волостей, з центр. в м. Городові.

16. Ермолинецький — з частин Ермолинецької, Шарівської і Зіньківської волостей, з центром в м. Ермолинці.

III. Кам'янецька округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Кам'янці, в складі повітів: частин Кам'янецького, Ушицького і Летичівського повітів, в складі, таких районів (волостей).

1. Чемерівський — з частин Вільховецької і Бережанської волостей, з центром в м. Чемерівцях.

2. Купинський — з частин Купинської, Куявської, Солобковецької, Дунаївецької з центром в м. Купін.

3. Солобковецький — з частин Солобковецької, Куявської, Дунаївецької і Мукарівської волостей, з центром в м. Солобковцях.

4. Зіньковецький — з частин Зінківської, Михалпольської і Єрмолинецької волостей, з центр. в м. Зіньков.

5. Воньковецький — з частин Женишковецької, Зіньківської і Ослаївської[1] волостей, з центром в м. Воньковцях.

6. Ново-Ушицький — з частин Капустянської, Солобковецької, Мукарівської, Замихівської, Миньковецької і Стругинської волостей, з центром в м. Нова Ушица.

7. Дунаївецький — з частин Дунаївецької, Мукарівської, Балінської, Смотричеської і Рахнянської волостей, з центром в м. Дунаївцях.

8. Смотричеський — з частин Смотричеської і Циківської волостей, з центром в м. Смотрич.

9. Лянцкорунський — з частин Лянцкорунської, Бережанської і Орининської волостей, з центром в м. Лянцкорунь.

10. Орининський — з частин Орининської, Лянцкорунської, Циківської, Маківської і Ріхтерської волостей, з центром в м. Оринки.

11. Маківський — з частин Маківської, Балінської, Рахнівської, Лисецької і Баговицької волостей, з центром в м. Макові.

12. Міньковецький — з частин Міньковецької, Дунаївецької, Рахнянської, Лисецької і Косиковецької волостей, з центром в м. Миньківцях.

13. Калюський — з частин Калюської і Струзької волостей, з центром в м. Калюс.

14. Старо-Ушицький — з частин Лисецької, Косиковецької, Грушської і Калюської волостей, з центром в м. Ст.-Ушиця.

15. Китай-Городський — з частин Китай-Городської і Баговицької волостей, з центром в м. Китай-Город.

16. Довжецький — з частин Довжецької, Орининської, Ріхтецької, Баговицької волостей, з центром в с. Должок.

17. Жванецький — з частин Гавриловецької, Довжецької, Ріхтецької і Баговицької волостей, з центром в м. Жванець.

IV. Могилівська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Могильові, в складі повітів: Могилівського і частин Ямпільського, Жмеринського, Ушицького і Летичівського, в складі таких районів (волостей):

1. Барський — з частин Чемерисо-Волоської, Межирівської, Вівсяницької, Женишковецької, Кошаринецької і Маріянівської волостей, з центром в м. Бар.

2. Ялтушківський — з частин Чемерисо-Волоської, Ялтушківської, Женишковецької, Замехівської, Снитківської і Маріянівської волостей, з центром в м. Ялтушкові.

3. Копай-Городський — з частин Копай-Городської, Кашаринецької, Маріянівської, Снитківської і В. Ольчедаївської волостей, з центром в м. Копай-Город.

4. Станиславчицький — з частин Станиславчицької, Пеньківської, Мовчанської, і Копай-Городської волостей, з центром в м. Станиславчик.

5. Мурафський — з частин Мурафської, Пеньківської і Мовчанської волостей, з центром в м. Мурафа.

6. Шаргородський — з частин Шаргородської, Копай-Городської і Біляно-Шаргородської волостей, з центром в м. Шаргород.

7. Лучинецький — з частин Лучинецької, В.-Ольчедаївської, Копай-Городської, Біляно-Шаргородської і Вендичанської волостей, з центром в м. Лучинець.

8. Муровано-Куриловецький — з частин Муровано-Куриловецької, Земехівської, Снитківської, В.-Ольчедаївської, Кукавської і Хоньковецької волостей з заштатним містом Вербовець, з центром в м. Муровані-Курилівці.

9. Яришівський — з частин Яришівської, Кукавської і Хоньковецької волостей, з центром в м. Яришів.

10. Озаринецький — з частин Озаринецької, Кукавської, Вендичанської, Біляно-Шаргородської і Броницької волостей, з центром в м. Озаринці.

11. Чорневецький— з частин Чорневецької і Біляно-Шаргородської волостей, з центром в м. Чорневці.

12. Джуринецький — з частин Рожнятівської, Мурафської, Шаргородської і Черневецької волостей, з центром в м. Джурин.

13. Бабчинецький — з частин Бабчинецької і Рожнятівської волостей, з центром в с. Бабчинці.

14. Могилівський — з частин Броницької, Ярузької і Бабчинецької волостей, з центром в м. Могилеві.

15. Ямпільський — з частин Ямпільської, Клембівської, Дзигівськоі волостей, з центром в м. Ямполь.

V. Тульчинська Округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Тульчині, в складі повітів: частин Брацлавського, Ольгопільського й Ямпільського в складі таких районів (волостей):

1. Брацлавський — з частин Манастирської і Печарської волостей, з центром в м. Брацлаві.

2. Шпиківський — з частин Шпиківської, Печарської, Рахно-Лісівської і Мурафської волостей, з центром в міс. Шпиків.

3. Тульчинський — з частин Журавлівськї, Холодівської, Клебанської волостей, з центром в м. Тульчин.

4. Тростянецький — з частин Тростянецької, Савинецької, Тиманівської і Клебанської волостей, з центром в м. Тростянец.

5. Вапнярський — з частин Комаргородської, Журавлівської, Томашпільської і Тиманівської волостей, з центром в Вапнярці-станція.

6. Томашпольський — з частин Томашпольської, Рожнятівської, Комаргородської і Клембівської волостей, з центром в м. Томашполь.

7. Крижопільський — з частин Чоботарської, Савинецької, Князівської й Жабокричеської волостей, з центром в посад. Крижополь-Станція.

8. Ободівський — з частин Тростянецької, Ободівської і П'ятківської волостей, з центром в м. Ободовка.

9. Чечельницький — з частин Чечельницької, Лузької і П'ятківської волостей, з центром в м. Чечельник.

10. Пісчанський — з частин Пісчанської і Лузької волостей, з центром в м. Пісчанка.

11. Мястківський — з частин Мястківської, Комаргородської, Князівської і Клембівської волостей, з центром в м. Мястковка.

12. Велико-Косницький — з частин Велико-Косницької, Ямпільської, Дзигівської і Камінської волостей, з центром в с. Велико-Косниця.

13. Камінський — з частин Камінської, Пісчанської, Загнитківської і Рашківської волостей, з центром в м. Каменка.

VI. Гайсинська округа (повіт) з окружним (повітовим) центром в м. Гайсині, в складі повітів: Гайсинського без Севастіячнівської волости, частин Ольгопільського і Брацлавського повітів на Поділлі, частин Уманського (раніш Липовецького повіту) на Київщині, Бандурівської волости Балтського повіту на Одещині, в складі таких районів (волостей):

1. Ситковецький — з частин Рубанської, Н.-Кропивнянської і Юрковецької волостей Уманського повіту, з центром в с. Ситковці.

2. Дашевський — з частин Юрковецької, Гранівської волостей і цілої Дашівської Уманського повіту, з центром в м. Дашев.

3. Гранівський — з частин Гранівської і Краснопільської волостей, з центром в м. Гранів.

4. Гайсинський — з частин Н.-Кропивнянської, Кисляцької, Купянської, Манастирської і Ладиженської волостей, з центром в м. Гайсин.

5. Зятківський — з частин Кущинецької, Кибличеської, Краснопільської і Куп'янської волостей, з центром в м. Зятковці.

6. Теплицький — з частин Теплицької, Краснопільської і Кибличеської волостейй, з центром в м. Теплик.

7. Соболівський — з частин Соболівської, Мочульської і Красносільської волостей, з центром в м. Соболівка.

8. Ладиженський — з частин Ладиженської, Ободівської і Соболівської волостей, з центром в м. Ладижин.

9. Бершадський — з частин Бершадської, Ободівської і П'ятківської волостей, з центром в м. Бершадь.

10. Уст'янський — з частин Уст'янської і Війтовецької волостей, з центром в с. Уст'є.

11. Красносільський — з частин Красносільської, Тернівської і Джулинської волостей, з центром в с. Красносілька.

12. Тернівський — з частин Теплинскої і Тернівської волостей, з центром в м. Тернівка.

13. Хащеватський — з частин Хащеватської, Уст'янської і Бандурівськоі волостей Балтського повіту, з центром в м. Хащевата.

14. Ольгопільський — з частин Демівської, Чечельницької і Уст'янської волостей, в м. Ольгополля.

м. Харків, дня 7 березня 1923 р.

Голова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету

Т.В.О. Секретаря ВУЦВК


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).
  1. російською Осламовской