ЗУРРСУУ/1925/1/26/Про підсумки соціяльно-академічної перевірки учнів у інститутах і робфаках

Матеріал з Вікіджерел
< ЗУРРСУУ‎ | 1925‎ | 1‎ | 26
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЗУРРСУУ/1925/1/26
Постанова Ради Народніх Комісарів УСРР
Про підсумки соціяльно-академічної перевірки учнів у інститутах і робфаках
1925

201. Про підсумки соціяльно-академічної перевірки учнів у інститутах і робфаках.

Констатуючи, що соціяльно-академічна перевірка учнів у інститутах і робітничих факультетах, яку провадиться на підставі постанови Ради Народніх Комісарів УСРР з 28 серпня__PAGESEPARATOR__1924 р. (Зб. Уз. 1924 р., ч. 30, арт. 226), викликана перевантаженністю вищих шкіл, у значній мірі її ослабила й для дальшого поліпшення постановки шкільної справи й стану вищої школи, Рада Народніх Комісарів УСРР постановила:

1. Соціяльно-академічну перевірку учнів у інститутах і робітничих факультетах вважати за закінчену.

2. Запропонувати Народньому Комісаріятові Освіти надалі провадити соціяльно-академічну перевірку учнів, приймаючи їх до вищих шкіл, і в процесі проходження курсу — перевірку успішности.

3. Запропонувати організаціям, що мають право відряджати до вищих шкіл, добирати найпідготовленіших і найцінніших кандидатів.

4. Запропонувати Народньому Комісаріятові Освіти, приймаючи до вищих шкіл, звернути увагу на придатність кандидатів з погляду виробничого завдання даної вищої школи.

5. Доручити Всеукраїнській Раді Професійних Спілок і Народньому Комісаріятові Освіти по Головпрофосвіті перевірити студентські організації для скорочення їхньої кількости й спрощення їхньої структури.

6. Визнати за потрібне збільшити видачу коштів на учбову частину вищої школи для переведення в життя метод праці, що забезпечують найраціональніше пророблення учбового матеріялу (групова, лабораторна праця, семінари).

7. У звязку з установленням нових метод праці, запропонувати Народньому Комісаріятові Освіти розробити правила обліку й перевірки знання й порядку праці студентів.

8. Для рівномірного й нормального навантаження учнів вищих шкіл, запропонувати Народньому Комісаріятові Освіти встановити правила, що регулюють робочий день у вищій школі, й строки праці та перерв протягом шкільного року, обраховуючи при цьому так теоретичну, як і практичну працю і громадсько-політичні обов'язки студентів.

9. Запропонувати Народньому Комісаріятові Освіти вжити заходи до найповнішого переведення практиканства й стажерства студентів і до встановлення тіснішого звязку роботи стажерів з виробництвом.

10. Зобов'язати народні комісаріяти, центральні й місцеві установи, центральні й місцеві трести й инші господарські органи, зокрема, комунальні органи й підприємства, усіляко сприяти здійсненню практиканства й стажерства студентів,

Харків, дня 16 квітня 1925 р.

Голова Ради Народніх Комісарів УСРР

Керуючий Справами Ради Народніх Комісарів УСРР

Оголошено в „Вістях ВУЦВК“ 3 червня 1925 р., ч. 127.


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).