Категорія:Роботи харківським правописом

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Харківський правопис 1928 року, також правопис Голоскевича, скрипниківка — правопис затверджений у Харкові в 1928 році як компромісний, спільноукраїнський правопис. В УРСР був швидко заборонений, а його розробники — репресовані, проте набув поширення в діяспорі, також його елементи використовуються багатьма сучасними видавництвами та авторами.

Історія[ред.]

Був складений на Харківській правописній конференції 1927 року, що зібрала одночасно східно- та західноукраїнських мовознавців, затверджена Народним комісаріятом освіти в 1928, прийнятий Українською академією наук та НТШ у Львові в 1929.

Приянйття компромісного з західноукраїнською традиціює варіянту правопису від самого початку викликало певний спротив, тож в 1933 році багато нововведень було скасовано в УСРР, з часом розробники правопису були репресовані. Проте правопис використовувався в Західній Україні і набув великого поширення в діяспорі. Після здобуття Україною незалежності і особливо після невдалої спроби правописної реформи 1999 року харківським правописом почали користуватися і деякі видавництва в Україні.

Категорія[ред.]

  • Будь-ласка, не додавайте роботи в цю категорію і її підкатегорії напряму, використовуйте спеціальний параметр шаблона Заголовок.