Перейти до вмісту

Категорія:Роботи скрипниківкою

Матеріал з Вікіджерел


Скрипниківка також відома як харківський правопис — правопис затверджений у Харкові в 1928 році як компромісний, спільноукраїнський правопис. В Підросійсько-Радянській Україні був заборонений вже через 5 років у 1933 році, а його розробники — репресовані. Проте в Підавстро-угорській Україні правопис широко вживався аж до окупації та анексії Західної України Російсько-радянською імперією. Опісля правопис зберігся в українській діаспорі, завдяки письменникам, мовознавцям та решті інтелектуалів, які утекли від російської окупаційної влади й оселилися в Західному світі. Окрім української діаспори, скрипниківкою користуються багато сучасних письменників та видавництв.

Історія[ред.]

Був складений на Харківській правописній конференції 1927 року, що зібрала одночасно східно- та західноукраїнських мовознавців, затверджена Народним комісаріятом освіти в 1928, прийнятий Українською академією наук та НТШ у Львові в 1929.

Прийняття компромісного з західноукраїнською традицією варіАнту правопису від самого початку викликало певний спротив, тож в 1933 році багато нововведень було скасовано в УСРР, з часом розробники правопису були репресовані. Проте правопис використовувався в Західній Україні і набув великого поширення в діяспорі. Після здобуття Україною незалежності і особливо після невдалої спроби правописної реформи 1999 року харківським правописом почали користуватися і деякі видавництва в Україні.

Категорія[ред.]

  • Будь ласка, не додавайте роботи в цю категорію і її підкатегорії напряму, використовуйте спеціальний параметр шаблона Заголовок.

Сторінки в категорії «Роботи скрипниківкою»

Показано 149 сторінок цієї категорії (із 149).