За українську справу

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
За українську справу
Ґен. Антін Кравс
Львів: «Червона калина», 1937
Обкладинка
 

Ґен. АНТІН КРАВС

 

ЗА УКРАЇНСЬКУ СПРАВУ

СПОМИНИ

 

ЛЬВІВ
ВИДАВНИЧА КООПЕРАТИВА »ЧЕРВОНА КАЛИНА«.
1937.

 
Kraws.jpg
 
АНТІН КРАВС,
ґенерал У. Г. А.
 

 

ЗА УКРАЇНСЬКУ СПРАВУ

 

Ґен. АНТІН КРАВС
кмдт III. Корпусу У. Г. А.
 
ЗА УКРАЇНСЬКУ СПРАВУ
 
СПОМИНИ ПРО III. КОРПУС У. Г. А.
ПІСЛЯ ПЕРЕХОДУ ЗА ЗБРУЧ
 
ЛЬВІВ
ВИДАВНИЧА КООПЕРАТИВА „ЧЕРВОНА КАЛИНА“
1937

 
Друкарня Наук. Т-ва ім. Шевченка, Львів
 

 
ВСТУП.

Незабаром після переведення решток Української Галицької Армії на територію Чехословаччини, утривалив я мої вражіння і переживання на Україні, які були ще свіжі у моїй памяті, на письмі. Це було тимбільше потрібне, що наші оперативні накази, щоденники та інші записки в часі змінливих подій, переворотів та переходів, що їх пережила Українська Галицька Армія на Великій Україні, були в частині понищені, а в частині сховані на Україні. Дуже сумнівне, чи ті, сховані там документи, побачать ще колинебудь денне світло.

Ці спомини не були спершу призначені для друку. Вони обмежуються в більшій частині тільки до дій та одиссеї мого корпусу і моєї власної особи. Воєнні операції в них начеркнені лиш згрубшого, наскільки це потрібне для загального зрозуміння. Тому, мабуть не вношу ними нічого нового, лиш річі учасникам добре відомі, але сподіюся, що спонукаю і заохочу неодного зі співучасників, що будуть читати ці спомини, списати і оголосити друком поодинокі невідомі ще епізоди.

А. КРАВС

 
СПРАВЛЕННЯ ПОХИБОК
 
На ст.: рядок: замість: має бути:
9 13 згори Овруча Смотрича
35 11 „ ранку вечора
48 3 „ револьвер баґнет
48 3 з низу після підчас


Суспільне надбання

Ця робота перебуває в суспільному надбанні в Сполучених Штатах та Україні.


  • Ця робота перебуває в суспільному надбанні в Сполучених Штатах, тому що вона була вперше опублікована в Україні і станом на 1 січня 1996 (дата URAA) перебувала в суспільному надбанні в Україні
  • Ця робота перебуває в суспільному надбанні в Україні, де авторське право діє протягом життя автора плюс 70 років.
  • Автор помер у 1945 році, тому ця робота є в суспільному надбанні в тих країнах, де авторське право діє протягом життя автора плюс 75 років чи менше. Ця робота може бути в суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.