Перейти до вмісту

Католицька Енциклопедія (1913) /Anima Christi

Матеріал з Вікіджерел
Католицька Енциклопедія (1913) /Anima Christi

Anima Christi - відома молитва, датою її походження вважають першу половину ХIV ст. і була в індульгенції Папи Римського Івана XXII 1330 року. Всі манускрипти практично сходяться в цьому питанні й тут не може бути ніяких сумнівів у їх точності.

Щодо авторства молитви, все що ми можемо сказати, що це був, мабуть, Іван XXII. З цього ми не впевнені, тому що достеменно невідомо хто ж був реальним автором. Також авторство молитви Anima Christi раніше й до сих пір на загальну думку, приписують Святому Ігнатію Лойолі, бо він ставить її на початку своїх "Духовних вправ" і часто посилається на неї. Це помилка, як вже зазначалося багатьма авторами, так як молитва була виявлена ​​в ряді книг, надрукованих в ранні роки святого, та знаходиться в рукописі, написаному за сто років до його народження (1491).

Джеймс Мернс (James Mearns), англійський дослідник духовних текстів (hymnologist), знайшов цю молитву з рукописів Британського музею, які датуються бл. 1370 року. У бібліотеці в Авіньйоні зберігся молитовник кардинала Петра де Люксембурга, який помер 1387 року, в якому міститься Anima Christi практично в тому ж вигляді, як вона є сьогодні. Крім того, молитву було виявлено вписану на одному з воріт Алькасар в Севільї, що повертає нас до часів Дон Педро Жорстокого (1350-69).

Ця молитва була так добре відома і так популярна за часів Святителя Ігнатія, що він пише її в першому виданні його "Духовних вправ", мабуть, вважаючи, що exercitant (скорочено), бо читач вже знав її. У більш пізніх виданнях, вона була надрукована в повному обсязі. Це й дало припущення, що все, що в книзі було написано саме Святим Ігнатієм Лойолою. Все це було викладено у Guido Dreves (Stimmen aus Maria-Laach LIV, 493) та B. Baesten (Précis Historiques, XXXII, 630).

Джерела[ред.]