Легенда про річку Кінську

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Легенда про річку Кінську

Як виганяли турків козаки з нашої землі, то дійшли аж до того місця. де тепер Малокатеринівка (зараз смт. Запорізького району Запорізької області).

І тут, у долині над річкою, відбулася страшна сеча.Річка не пахла рибою,а кров^ю.

Побили козаки турків, але невеликий турецький загін встиг переправитися.

Кинулися наші було за втікачами — а коні не хочуть заходити в річку — бояться червоної води від крові води бо незнають що це. Як не намагалися козаки перепливти на другий берег -нічого в них не вийшло. Тоді їхній отаман сказав:

- Ну що ж, хлопці... Нехай уже буде ця річка границею з бусурманами, тільки не нашою, а кінською, бо, бачте, коні не хочуть далі йти. А ми ще у степу знайдемо ворогів і звідти їх колись виженемо...

Так з того часу й прозвали річку Кінською. І справді, колись була вона кордоном між Україною і Туреччиною.

Джерело[ред.]

Записав 1963 р. від Івана Дерибаса в смт. Мала Єкатеринівка Запорізького району Запорізької області В. Чабаненко

Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).