Лист Богдана Кучмі з додатком «Кроки, що мають бути здійснені сторонами»

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лист Богдана Кучмі з додатком «Кроки, що мають бути здійснені сторонами»
Андрій Богдан
2019
https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/formula-shtaynmayyera-dokument-novini-ukrajini-50048567.html
Керівник
Офісу Президента України

16.07.19 № 02-01/1082
на №_______________

Представнику України в Тристоронній контактній групі
Л.Д.КУЧМІ
Шановний Леоніде Даниловичу!

Інформуємо, що 12 липня 2019 року у м. Париж відбулися консультації у Нормандському форматі на рівні дипломатичних радників лідерів України, Німеччини, Російської Федерації та Франції.

Передаємо для врахування у подальшій роботі Тристоронньої контактної групи погоджений за результатами зазначеного заходу документ „Кроки, що мають бути здійснені сторонами”.

Додаток: на 1 арк.

З повагою

А.БОГДАН

(підпис)

м. Париж, 12 липня 2019 р.

Кроки, що мають бути здійснені сторонами

З огляду на рішення самітів у «Нормандському форматі» в жовтні 2015 (нерозбірливий текст)2016 рр., політичні радники «Нормандського формату» домовилися щодо наступних кроків, що мають бути здійснені сторонами. Вони звертаються до Тристоронньої контактної групи (нерозбірливий текст) імплементувати зазначені кроки у своїй роботі.

 • Забезпечити розведення сил та засобів з трьох погоджених пілотних ділянок розведення сил і засобів (Золоте, Петрівське, Станиця Луганська), а також розмінування всередині ділянок. Розмінування і демонтаж фортифікаційної інфраструктури всередині ділянок розведення. Повний доступ СММ ОБСЄ до цих ділянок, здійснення Місією моніторингу і верифікації. У разі потреби: досягнення домовленості в рамках ТКГ щодо внесення доповнень до Рамкового рішення ТКГ щодо розведення сил і засобів.
 • Узгодити в Тристоронній контактній групі додаткові ділянки розведення сил та засобів.
 • Досягнути домовленості щодо т. зв. «Хлібного перемир'я», забезпечити всеосяжне дотримання режиму припинення вогню, підкріпленого імплементацією усіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню.
 • Надати СММ ОБСЄ безпечний і надійний доступ для виконання у повному обсязі свого мандату.
 • Розробити та втілити концепцію покрокової деескалації, яка передбачає одночасне розведення сил і засобів, верифіковане відведення важкого озброєння та розмінування на завчасно погоджених сторонами ділянках уздовж усієї лінії розмежування.
 • Розробити та втілити оновлений план протимінної діяльності на основі Рішення ТКГ щодо протимінної діяльності від 3 березня 2016 року.
 • Упродовж одного місяця здійснити обмін значної кількості осіб, утримуваних у зв'язку з конфліктом, на основі роботи Робочої підгрупи з гуманітарних питань ТКГ, маючи на меті обмін за формулою «всіх на всіх». Міжнародному комітету Червоного Хреста повинен бути наданий повний та безумовний доступ до усіх затриманих осіб. Координаційний механізм взаємодії у рамках Тристоронньої контактної групи з питання зниклих безвісти осіб повинен бути створений за участю Міжнародного комітету Червоного Хреста.
 • Розробити план відновлення соціально-економічних зв'язків, вжити конкретні кроки з покращення гуманітарної ситуації, серед іншого, шляхом:
  • Здійснення розмінування і демонтажу фортифікаційної інфраструктури всередині ділянки розведення в районі н.п. Станиця Луганська;
  • Узгодження упродовж одного місяця в рамках Тристоронньої контактної групи, з урахуванням пропозиції Міжнародного комітету Червоного Хреста, проекту відновлення мосту в Станиці Луганській, а також погодження принципів його експлуатації;
  • Започаткування консультацій у рамках Тристоронньої контактної групи щодо перспектив відкриття послуг пасажирського перевезення через лінію розмежування, коли для цього будуть створені сталі умови безпеки;
  • Досягнення домовленості щодо дій сторін стосовно відкриття додаткових цивільних пунктів перетину упродовж наступних двох місяців у взаємоузгоджених місцях.
 • Зобов'язання щодо підготовки необхідних правових рамок. «Відкриті» питання, які повинні бути розглянуті, включають: т. зв. «особливий статус» (особливий порядок місцевого самоврядування), включаючи т. зв. «формулу Штайнмайєра», амністію та місцеві вибори.
Радники «Нормандського формату» триматимуть згадані питання в полі зору та мають намір відновити роботу (повторно зустрітися) пізніше влітку цього року, щоб вистачити спільні позиції для потенційної зустрічі чотирьох лідерів.


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

 • твори народної творчості (фольклор);
 • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
 • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).