Лист Криштофа Бокрицького до Стефана Хмельцького від 16.5.1622 року

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лист Криштофа Бокрицького до Стефана Хмельцького від 16.5.1622 року (1622
Криштоф Бокрицький
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
1622, травня 16/6. — Умань.[1]
Лист козака Криштофа Бокрицького до Стефана Хмельцького.

Мостивий пане Хмелецький!

Ознаймую вашу милість, мій милостивий пане, що там у тому краю робиться. Вся орда готова до (нападу) на державу його королівської милості, бо (ми) і язиків чотирьох послали до його королівської милості, котрі свідчать про те. З Москви Ізварський (?) прийшов до Путивля з двадцятьма тисячами московського війська. Козацькому війську наказано не­одмінно вийти на волость й доти там бути, поки не повернеться посол, або яка відомість буде. З Запорожя теж йшло все військо, але прокралося однак п'ять човнів на море, за котрими посилають зараз на Дін, прагнуючи цих схопити, Рада буде від (св.) Юрія за два тижні на Росаві. Щодо його милості пана Балабана: останнього дня квітня він мав рушити до Самари, де має там від­давати викуп.

При цьому зі службами моїми віддаюся, якнайпокірніш ласці вашої милості, мого милостивого пана.

Дано з Умані 6 травня 1622 р.

Вашій милості в усьому зичливий приятель і слуга Криштоф Бокрицький, козак його королівської милості. Війська Запорозького.


Суспільне надбання

Ця робота перебуває у суспільному надбанні у всьому світі.


Цей твір перебуває у суспільному надбанні у всьому світі, тому що він опублікований до 1 січня 1923 року і автор помер щонайменше 100 років тому.