Плата за непослух

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Про текст
Назва: Плата за непослух
Записано в: у с. Кінських Роздорах Олександрівського пов. Катеринославської губ.
Дата запису: 1905
Записувач:
Записано від: від Ю. Пишника
Жанр: легенда
Опубліковано в: Савур-могила. Легенди і перекази Нижньої Наддніпрянщини / Упоряд. і авт. приміт. В. А. Чабаненко. — К.: Дніпро, 1990
[[Зображення:|180px]]


У батька було два сини. Він не велів їм ніколи працювати в празники, бо гріх. А вони не слухали.

Раз у неділю поїхали вони в степ за снопами. От менший виліз на воза, а старший став подавать снопи. Наклали віз горою і заходилися вершить. Старший підняв сніп, а менший став брать та впав на вила й заколовся.

Бог обох братів так і поставив на місяці.

Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).