Постанова ПВР УРСР від 28.6.1947 «Про хід нагородження медаллю «За доблесний труд у ВВв» по Вінницькій, Чернігівській та Одеській областях»

Матеріал з Вікіджерел
ПОСТАНОВА
Президії Верховної Ради Української РСР
Про хід нагородження медаллю «За доблесний труд у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.» по Вінницькій, Чернігівській та Одеській областях

Заслухавши і обговоривши доповіді голів виконкомів Вінницької обласної Ради депутатів трудящих тов. Бурченка Д. Т., Чернігівської — тов. Костюченка С. П. та Одеської — тов. Караваєва К. С. про хід нагородження медаллю «За доблесний труд у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.» Президія Верховної Ради Української РСР відмічає, що виконкоми Вінницької, Чернігівської та Одеської обласних Рад депутатів трудящих недооцінили політичного значення справи нагородження трудящих, які відзначились своєю доблесною і самовідданою працею в дні Вітчизняної війни, і пустили цю важливу справу на самоплив.

Виконкоми обласних, міських і районних Рад депутатів трудящих не виявили ще всіх тих робітників, колгоспників та службовців, які повинні бути нагороджені медалями «За доблесний труд у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.».

Внаслідок такого стану на 1-ше квітня 1947 р. по Вінницькій області нагороджено медаллю лише 1,7%, в Чернігівській — 2,0% і в Одеській — 2,3% до кількості дорослого населення. В Уланівському, Монастирищенському, Тульчинському, Самгородоцькому районах Вінницької області та Долинському, Цебриківському, Кодимському, Миколаївському районах Одеської області нагороджено всього від 0,1 до 0,7% до дорослого населення.

На підприємствах Ленінського району м. Одеси тільки окремим робітникам вручені медалі «За доблесний труд у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.», а в Монастирищенському, Самгородоцькому та Уланівському районах Вінницької області ще й до цього часу не представлено до нагороди ні одного робітника та колгоспника.

Окремі Міністерства та центральні установи, яким надано право нагороджувати медаллю, своєчасно не повертають представлених списків виконкомами районних Рад депутатів трудящих (Міністерство вугільної промисловості західних районів СРСР, Головбудмаш СРСР, Міністерство радгоспів Української РСР та інші).

Надаючи виключно важливого значення справі нагородження медалями «За доблесний труд у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.» робітників, колгоспників та службовців, які своєю доблесною і самовідданою працею сприяли перемозі Радянського Союзу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні, Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

1. Звернути увагу голів виконкомів Вінницької обласної Ради депутатів трудящих тов. Бурченка Д. Т., Одеської — тов. Караваєва К. С. та Чернігівської — тов. Костюченка С. П. на їх незадовільне керівництво справою нагородження медаллю «За доблесний труд у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.» і зобов'язати їх протягом одного місяця виправити допущені ними помилки та недоліки.

2. Зобов'язати голів виконкомів Вінницької, Одеської та Чернігівської обласних Рад депутатів трудящих перевірити справу нагородження в усіх містах і селах областей і вжити заходів, щоб по всіх підприємствах, колгоспах і установах протягом найближчого часу закінчити вручення медалі «За доблесний труд у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.» тим робітникам, колгоспникам і службовцям, які своєю доблесною і самовідданою працею сприяли перемозі Радянського Союзу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні.

3. Зобов'язати міністрів Української РСР та керівників республіканських організацій і установ протягом найближчого часу вирішити справу про нагородження медаллю «За доблесний труд у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.» осіб, згідно з представленими з місць списками, які після розгляду та затвердження повернути виконкомам районних і міських Рад депутатів трудящих для вручення медалей.

4. Зобов'язати голів виконкомів обласних Рад депутатів трудящих суворо дотримуватись «Положення про порядок вручення медалей», припинити неправильну практику пересилання медалей у підзвіт виконкомам районних і міських Рад депутатів трудящих та видачу нагород окремим особам під розписку.

5. Враховуючи, що окремі міністерства, центральні організації СРСР (Міністерство вугільної промисловості західних районів СРСР, Головбудмаш) також затримують нагородження робітників і службовців медаллю «За доблесний труд у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.», просити Президію Верховної Ради Союзу РСР дати з приводу цього відповідні вказівки союзним міністерствам.

6. Президія Верховної Ради Української РСР звертає увагу всіх голів виконкомів обласних Рад депутатів трудящих на неприпустимість будь-якого зволікання з представленням до нагород і з врученням медалей трудящим, які своєю доблесною і самовідданою працею сприяли перемозі Радянського Союзу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні.

7. Зобов'язати всіх голів виконкомів обласних Рад депутатів трудящих надсилати на кожне перше число наступного місяця звіт до Президії Верховної Ради Української РСР про виконання цієї постанови.


Голова Президії Верховної Ради Української РСР

Секретар Президії Верховної Ради Української РСР

м. Київ
28 червня 1947 року.


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).