Рішення Борщівської міської ради від 20.08.2018 №949/2018

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рішення Борщівської міської ради від 20 серпня 2018 р. №949 Про затвердження Положення про звання "Почесний громадянин міста Борщева" та порядок його присвоєння (2018
Борщівська міська рада
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Lesser Coat of Arms of Ukraine (bw).svg

БОРЩІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Сьоме скликання
Двадцять перша сесія

Р І Ш Е Н Н Я


20 серпня 2018 року

№ 949

Про затвердження Положення
про звання "Почесний громадянин
міста Борщева" та порядок його
присвоєння

З метою вшанування громадян, які внесли значний особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток міста Борщева, упорядкування процедури та критерії присвоєння звання "Почесний громадянин міста Борщева" враховуючи рекомендації постійних комісій міської ради, керуючись статтями 25-26, частинами першою-третьою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити Положення про звання "Почесний громадянин міста Борщева" та порядок його присвоєння, що додається.

2. Визнати таким, що втратило чинність рішення міської ради від 19.08.2010 № 2302 "Про затвердження Положення про присвоєння звання «Почесного громадянина міста Борщева".

3. Контроль за виконанням цього рішення доручити постійній комісії з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики.

Міський голова

І. КОБИЛЯНСЬКИЙ

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
20 серпня 2018 року № 949

ПОЛОЖЕННЯ
про звання "Почесний громадянин
міста Борщева" та порядок його присвоєння

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Звання "Почесний громадянин міста Борщева" (далі – Почесне звання) присвоюється як вияв особливої поваги і шани до осіб, що здобули популярність і повагу у жителів міста завдяки вагомому особистому внеску у його розвиток, зокрема у сферах економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я, спорту, у відродження та примноження надбань національної культури, створення матеріальних та духовних цінностей, піднесення авторитету міста на державному і міжнародному рівні, миротворчу, доброчинну, волонтерську діяльність, за мужність і відвагу при порятунку людей, зміцнення законності і правопорядку, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та стихійного лиха, учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в бойових діях та забезпеченні їх проведення.

1.2. Почесне звання присвоюється громадянам України, іноземним громадянам та особам без громадянства.

1.3. Почесне звання не може бути присвоєно посмертно.

1.4. Право присвоєння звання "Почесний громадянин міста Борщева" належить виключно Борщівській міській раді.

1.5. Положення про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Борщева" та імена Почесних громадян міста Борщева розміщуються на офіційному сайті міської ради та в приміщенні адміністративного будинку міської ради.

ІІ. ПОРЯДОК ВИСУВАННЯ КАНДИДАТУР НА ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ “ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА БОРЩЕВА”

2.1. Присвоєння звання "Почесний громадянин міста Борщева» може здійснюватися за письмовим клопотанням:

міського голови;

секретаря міської ради;

постійних комісій міської ради;

виконавчого комітету міської ради;

трудових колективів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, громадських організацій та об'єднань, профспілкових організацій.

2.2. Самовисунення на присвоєння звання "Почесний громадянин міста Борщева" не розглядаються.

2.3. При висуванні кандидатури до апарату міської ради подається письмове клопотання про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Борщева”.

2.4. У клопотанні про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Борщева" обов'язково зазначаються біографічні дані про кандидата та відомості про досягнення кандидата у сферах діяльності, зазначених у пункті 1.1. цього Положення.

2.4.1. Біографічні дані кандидата та відомості про його досягнення у сферах діяльності, зазначених у пп. 1.1. цього Положення підтверджуються копіями відповідних документів (копія паспорта, трудової книжки тощо), що додаються до клопотання.

2.4.2. У разі висунення кандидатів постійними комісіями, виконавчим комітетом міської ради, трудовими колективами підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, громадськими організаціями та їх об'єднанням, профспілковими організаціями, а також політичними партіями до клопотання також додається витяг з протоколу засідання, на якому прийнято відповідне рішення про висунення кандидата. Можуть також додаватися відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів та зібрань громадян, які підтримують висування цієї кандидатури (кількість відгуків не обмежується).

2.5. Клопотання про нагородження без подання зазначених документів не розглядаються.

2.6. Клопотання з доданими документами та матеріалами попередньо розглядає структурний підрозділ міської ради, який здійснює повноваження з питань управління персоналом та організації роботи. У разі необхідності цей підрозділ дає рекомендації з питань усунення недоліків у поданих матеріалах.

2.8. Звання "Почесний громадянин міста Борщева" не може бути присвоєно громадянам, які раніше скоїли умисний злочин, були засудженими і судимість яких не погашена у встановленому законом порядком.

2.9. Клопотання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Борщева» щодо однієї і тієї ж особи розглядаються не більше двох разів.

ІІІ. ПОРЯДОК ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ
"ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА БОРЩЕВА"

3.1. Попереднє вивчення та узагальнення поданих документів щодо присвоєння звання та ведення Книги почесних громадян міста Борщева здійснює структурний підрозділ міської ради до відання якого належать повноваження та функції з організаційно-кадрової роботи. У разі необхідності цей підрозділ дає рекомендації щодо усунення недоліків у поданих матеріалах.

3.2. Якщо подані документи відповідають вимогам, що визначені цим Положенням питання про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Борщева" попередньо розглядається постійними комісіями міської ради.

3.3. Звання "Почесний громадянин міста Борщева" присвоюється не більш ніж одному кандидату на почесне звання рішенням міської ради, яке приймається один раз на рік до Дня міста Борщева відповідно до регламенту.

3.3.1. Голосування за кандидатів на звання здійснюється у два етапи (якщо подано дві і більше кандидатури).

3.3.2. На першому етапі проводиться рейтингове таємне голосування одночасно за усіх поданих кандидатів, документи яких відповідають вимогам, що передбачені цим положення. У разі набрання кандидатами однакової найбільшої кількості голосів проводиться повторне рейтингове таємне голосування.

3.3.3. На другому етапі за кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів за результатами рейтингового голосування, проводиться відкрите поіменне голосування на засіданні сесії міської ради відповідно до її регламенту. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більшість депутатів від загального складу міської ради.

При поданні (надходженні) на розгляд сесії міської ради лише однієї кандидатури на Почесне звання рейтингове таємне голосування не проводиться.

Якщо за результатами відкритого таємного голосування рішення міської ради не було прийнято Почесне звання вважається не присвоєним.

3.4. Рішення міської ради про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Борщева» доводиться до відома громадян через засоби масової інформації та оприлюднюється на офіційному веб-сайті міської ради.

3.5. Особам, яким присвоєно звання вручається Диплом про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Борщева", який виготовляється за описом, що додається.

3.6. Оголошення вищевказаного рішення міської ради та вручення Диплому про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Борщева» відбувається публічно, як правило під час проведення урочистих заходів, присвячених Дню міста Борщева.

3.7. Відповідальний підрозділ міської ради у день вручення Диплома вносить до Книги почесних громадян міста Борщева відомості про присвоєння звання відповідній особі, які включають:

номер за порядком, який одночасно є номером Диплома;

прізвище, ім'я та по-батькові;

дату народження;

дату та номер рішення міської ради;

дату вручення Диплома.

ІV. ПРАВА ПОЧЕСНОГО ГРОМАДЯНИНА МІСТА БОРЩЕВА

4.1. Почесний громадянин міста Борщева запрошується на офіційні заходи міста з нагоди святкування визначних дат і урочистих подій.

4.2 Почесний громадянин міста Борщева має право на вільний вхід на усі загальноміські заходи, безкоштовного проїзду у міському пасажирському транспорті.

4.3. Почесний громадянин міста має право на позачерговий прийом керівництвом та іншими посадовими особами міської ради, а також гарантоване право виступу на засіданнях виконавчого комітету та сесії міської ради.

V. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

5.1. У разі смерті особи, відзначеної званням «Почесний громадянин міста Борщева», диплом залишається у спадкоємців.

5.2. У разі засудження громадянина вироком суду, який набрав законної сили, за скоєння злочину він може бути позбавлений звання «Почесний громадянин міста Борщева» шляхом ухвалення відповідного рішення сесії міської ради.

5.3. У разі позбавлення звання "Почесний громадянин міста Борщева":

5.3.1 диплом підлягає поверненню до міської ради;

5.3.2 громадянин позбавляється встановлених прав і пільг, що передбачені цим Положенням.

5.4. Це Положення набирає чинності з дня затвердження і його дія поширюється на всіх Почесних громадян міста Борщева, в тому числі на тих, кому звання «Почесний громадянин міста Борщева» було присвоєно до його прийняття.

Секретар міської ради

В. ЧУГАЄВСЬКИЙ

І. Міська

Додаток
до Положення про звання
"Почесний громадянин міста
Борщева" та порядок його
присвоєння (пункт 3.5)

ОПИС
Диплому про присвоєння звання "Почесний
громадянин міста Борщева"

Диплом Почесного громадянина міста Борщева виконаний на спеціальному папері, форматом 297х420 мм, з орнаментом у стилі Борщівської вишитої сорочки. В горішній частині орнаменту вписаний герб міста Борщева. У центральній частині розміщений напис «ДИПЛОМ про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Борщева" – виконаний тисненням золотою фольгою стилізованим шрифтом. Нижче – напис "Звання ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА БОРЩЕВА присвоєно:», потім – п’ять рядків для заповнення і написи в одному рядку з лівої сторони - "Борщівський міський голова", а з правої - ініціал імені та прізвище, нижче - рядки для заповнення дати та номера. Усі написи друкуються стилізованим шрифтом золотого кольору.

Див. також[ред.]

Джерела[ред.]


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).