Статут Організації Об'єднаних Націй/Розділ XVI

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Розділ XVI
Різні постанови

Стаття 102

1. Будь-який договір і будь-яка міжнародна угода, укладені будь-яким Членом Організації після вступу в силу цього Статуту, повинні бути за першої нагоди зареєстровані в Секретаріаті і ним опубліковані.

2. Жодна із сторін у будь-якому такому договорі або міжнародній угоді, не зареєстрованій ві дповідно до пункту 1 даної статті, не може посилатися на такий договір або угоду в жодному з органів Організації Об’єднаних Націй.

Стаття 103

У тому випадку, коли зобов’язання Членів Організації за даним Статутом виявляться в суперечності з їхніми зобов’язаннями за якоюсь іншою міжнародною угодою, переважну силу мають зобов’язання за цим Статутом.

Стаття 104

Організація Об’єднаних Націй користується на території кожного із своїх Членів такою правоздатністю, що може виявитися необхідною для виконання її функцій та досягнення її цілей. Стаття 105

 1. Організація Об’єднаних Націй користу­ється на території кожного із своїх Членів такими привілеями та імунітетами, які необхідні для досягнення її цілей.

 2. Представники Членів Організації та її посадових осіб також користуються при­вілеями й імунітетами, які необхідні для самостійного виконання ними своїх функ­цій, пов’язаних з діяльністю Організації.

 3. Генеральна Асамблея може надавати ре­комендації для визначення деталей за­стосування пунктів 1 і 2 даної статті, а також може пропонувати Членам органі­зації конвенції для цієї цілі.