Перейти до вмісту

Сторінка:Іван Франко. Перехрестні стежки (б.р.).djvu/70

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
— 68 —

чила видїлову[1] школу й думала йти ще до вчительської семинарії. Ще того самого вечора я говорив з цьоцею, виявив їй, що бажав би старати ся о руку панночки[2]. Цьоця заявила, що панночка має посагу півтора тисячі, і що вона не мала проти мене нїчого, але мусить побалакати з паном президентом. Третя візита, то були рівночасно мої заручини, й місяць потім я йшов уже до шлюбу, одержавши того самого дня номінацію на посаду в отсьому містї. По шлюбі була маленька забава з танцями в цьоцї, а в одинацятій уночі ми обоє сидїли вже в ваґонї другої кляси — білєти вільної їзди вручила нам цьоця по шлюбі — і гнали силою пари на своє нове життє.


IX.

— Ну, все се, здаєть ся, досить звичайна історія, — промовив Євген, коли Стальський на хвилю перервав своє оповіданнє. — Я й перше чув про такі сальони і про таких »цьоць«, і сам мало що не вдостоїв ся бути гостем у одної з них. Та тільки все се ще не виясняє вашої… як би то сказати… антипатії до вашої жінки. Адже самі кажете, що вона сподобала ся вам. Хиба́ потому стало ся щось таке…

 
  1. Щось наче городську; туди приймають із покінченою початковою, т. зв. народньою або нормальною школою; скінчивши »видїлову« школу, можна було йти до вчительської семинарії — одинокої донедавна школи для дївчат у Галичинї, де дївчата могли набрати ся хоч середньої освіти.
  2. Засватати (поль.)