Комуністична партія і Радянський уряд поставили великі завдання перед історичною наукою, зокрема у вивченні важливих проблем історії народів СРСР, розробці історії радянського суспільства, історії Комуністичної партії.
У вирішенні цих завдань велике значення має вивчення історії краю. Лише на основі конкретного матеріалу можливі серйозні історичні дослідження загального суспільного процесу. Відомо, що В. І. Ленін приділяв велику увагу місцевому матеріалу, глибоко аналізував його і широко використовував у своїх працях.
Головним завданням місцевих історичних досліджень є вивчення історії областей, районів, міст, сіл, колгоспів, промислових підприємств, а також розробка різних галузевих тем (історія народного господарства, історія революційного руху, історія культури, історія установ та ін.).
В період, коли радянський народ під керівництвом Комуністичної партії здійснює величну програму будівництва комунізму, зростає зацікавленість трудящих краєзнавством. Вивчення свого краю допомагає пізнати його минуле, оцінити соціалістичні перетворення, які відбулися за роки Радянської влади.
Добре поставлена краєзнавча робота має велике значення у комуністичному вихованні трудящих, особливо підростаючого покоління. Відомо, що серед гуманітарних дисциплін, що викладаються в школі і в інших учбових закладах, важливе місце у вихованні молоді належить історії. У доповіді на XXI з'їзді КПРС було сказано: «Наше молоде покоління не пройшло тієї