вої революції УРСР, в якому, як видно з путівника, фонди республіканських установ за ці роки збереглись погано.
Настав час ширше розповсюдити позитивний досвід окремих архівів у поповненні фондового складу шляхом мікрофільмування найважливіших документів, що зберігаються в центральних й інших архівах країни. На Україні цією роботою вже кілька років займається Донецький облдержархів, і він досяг в цьому значних успіхів.
Донецька область, як складова частина Донбасу, є однією з найбільших індустріальних баз країни. Але в Донецькому облдержархіві зберігається лише 1705 фондів обсягом в 118 тис. справ, це в чотири рази менше, ніж в Вінницькому, і в 10 раз менше, ніж в Харківському облдержархівах. З фондів дореволюційного періоду є залишки матеріалів деяких заводів, кам'яновугільних шахт, міських управ, поштово-телеграфних контор, шкіл. Матеріали радянської епохи представлені лише фондами Донецького губвиконкому, Юзівського і Слав'янського повітвиконкомів, Маріупольського окрвиконкому і кількох підприємств та вищих учбових закладів. В архіві немає матеріалів таких крупних підприємств Донбасу, як Макіївський, Єнакіївський, Костянтинівський, Жданівський металургійні заводи, Новокраматорський, Старокраматорський, Горлівський, Донецький машинобудівні заводи. Не збереглися документи науково-дослідних інститутів, міських, районних і сільських Рад. Ці фонди загинули в роки Великої Вітчизняної війни.
У зв'язку з втратою багатьох архівних фондів було вирішено організувати виявлення матеріалів про Донбас в центральних архівах СРСР і УРСР. Розшук документів архів почав з Центрального державного історичного архіву СРСР в Ленінграді. В цьому архіві були відібрані для мікрофільмування матеріали про з'їзд вуглепромисловців Півдня Росії, про стан і роботу шахт, про заробітну плату робітників кам'яновугільних підприємств, будівництво залізничних ліній в Донбасі, страйки робітників. Архів уже одержав 10 846 кадрів мікрофільму.
Для поповнення архіву документальними матеріалами радянського періоду було організовано виявлення і мікрофільмування в ЦДАЖР СРСР. Працівники Донецького облдержархіву переглянули матеріали фондів Державної планової комісії при Раді праці і оборони СРСР, Наркомату вугільної промисловості, ВЦРПС, Центрального комітету профспілки гірників, Головного управління металургійної промисловості Півдня і Центру, Головтрубсталі, Головспецсталі, Головцинкосвинцю, Головмашмету, Головкоксу, Головметизу, Головного управління учбовими закладами. В цих фондах знайдено багатий матеріал про металургійні, трубопрокатні, коксохімічні заводи, про підприємства