вугільної промисловості. При мікрофільмуванні цих документів виготовлено більше 80 тис. кадрів.
У Центральному державному історичному архіві УРСР вивчались в основному фонди міських ратуш, магістратів, воєводських і провінціальних канцелярій, предводителів дворянства, повітових землемірів, судів, які діяли на території, що увійшла в Донецьку область. Багато цікавих документів виявлено в фонді Ради з'їзду гірнопромисловців Півдня Росії і окружного фабричного інспектора Харківського округу. Тут знайдені матеріали з історії металургійних і машинобудівних заводів, про тяжке становище робітників і страйкову боротьбу.
В Центральному державному архіві Жовтневої революції і соціалістичного будівництва УРСР було переглянуто близько 30 фондів. У цих фондах знайдені документи про націоналізацію підприємств, про відбудову і розвиток промисловості Донбасу, про діяльність ревкомів, виконкомів і їх відділів. Архів замовив в ЦДАЖР УРСР мікрофільми в кількості 25 тис. кадрів.
Мікрофільми, одержані від центральних архівів СРСР і УРСР, широко використовуються архівістами і дослідниками. Кадри, що поступили з Центрального державного історичного архіву СРСР в м. Ленінграді, вивчались зав. відділом історії Донецького обласного відділення Товариства по поширенню політичних і наукових знань Лисянським при написанні роботи «Проникнення іноземного капіталу в промисловість Донбасу». Мікрофільмами, надісланими з ЦДАЖР СРСР, користувалась старший викладач Донецького педінституту Морозова для підготовки статті про народну освіту. Передбачається використання мікрофільмів музеями, заводами області. Отже, мікрофільмування архівних матеріалів сприяє використанню документальних джерел нашої країни в наукових і політичних цілях.
В процессе деятельности учреждений, организаций и предприятий ежедневно откладывается огромное количество документов. Установление научной ценности документальных материалов и пополнение ими государственных архивов — одни из самых важных и сложных вопросов, от разрешения которых зависит документальная база по истории социалистического и коммунистического строительства.
Документальные материалы, которые откладываются в процессе деятельности организаций, учреждений, предприятий, в зависимости от их ценности можно разделить на следующие четыре категории.