Сторінка:Історія міст і сіл Української РСР. Вінницька область.djvu/146

Матеріал з Вікіджерел
Сталася проблема з вичиткою цієї сторінки

ці. Нині вони об'єднують 63 комуністи і 36 комсомольців.

Село засноване в другій половині XVI століття.

В селі Буцнях народився Герой Радянського Союзу М. В. Медведецький.

СУПІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 30 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Копай. Населення — 730 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Барок, Губачівка.

На території села розміщений центр колгоспу «За мир». За господарством закріплено 2925 га землі, у т. ч. 2297 га орної.

Працюють клуб, восьмирічна школа, бібліотека, будинок тваринника, фельдшерсько-акушерський пункт, профілакторій.

Є партійна і комсомольська організації, які об'єднують 28 комуністів і 48 комсомольців.

Село виникло у другій половині XVI століття.

В травні 1905 року тут відбувся страйк сільськогосподарських робітників, які вимагали підвищити заробітну плату. В квітні 1918 року селяни повставали проти австро-німецьких окупантів. 1920 року на території села відбувся бій частин дивізії Г. І. Котовського з білополяками. Окупантів було розгромлено.

ТЕРЕШКИ — село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км від районного центру, за 10 км від залізничної станції Бар. Населення — 1047 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Гаврпшівка й Семенки.

В селі міститься радгосп «Перше травня». Господарство має 2273 га землі, у т. ч. 841 га садів, 42 га ягідників. За високі врожаї фруктів У 1967 році радгоспу присуджено перехідний Червоний прапор Міністерства сільського господарства УРСР.

Працюють восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, 2 їдальні.

Є партійна і комсомольська організації, які об'єднують 31 комуніста і 80 комсомольців. Встановлено пам'ятник В. І. Леніну.

Село засноване У XVIII ст. 18 червня 1905 року тут відбувся страйк наймитів.

ТРУДОЛЮБІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 24 км від районного центру, за 9 км від залізничної станції Митки. Населення — 597 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Матейків, Мурашка, Павлівка.

У селі розташована бригада колгоспу «Україна». За нею закріплено 950 га землі, у т. ч. 855 га орної.

Працюють восьмирічна школа, бібліотека, клуб, фельдшерсько-акушерський пункт.

Партійна організація існує з 1924, комсомольська — з 1927 року. Нині вони об'єднують 14 комуністів і 53 комсомольці.

Село засноване на початку XVIII століття.

18 червня 1905 року тут відбувся страйк наймитів, які вимагали підвищення заробітної плати.

В роки німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна група, активними учасниками якої були І. П. Кушнір, О. Й. Ковталюк. Поблизу села відбувся бій партизанів з гітлерівцями, в якому знищено 78 фашистів, захоплено полонених та багато трофеїв.

ХОДАКИ — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від райцентру, за 29 км від залізничної станції Бар. Населення — 775 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Бригидівка, Слобода-Ходацька.

В селі міститься відділок Ялтушківського бурякорадгоспу. За ним закріплено 2478 га землі, У т. ч. 1674 га орної.

Працюють восьмирічна школа, бібліотека, клуб, фельдшерсько-акушерський пункт. Є партійна і комсомольська організації. Вони об'єднують 34 комуністи і 67 комсомольців.

Село засноване 1600 року. 1826 року тут і в навколишніх лісах діяли загони У. Кармалюка. В 1847—1848 рр. селяни повставали проти панщини.

Уродженцеві села О. І. Якимчуку за виявлений героїзм у роки Великої Вітчизняної війни присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В боях з фашистами брали участь 314 громадян села, 70 з них загинули на фронтах.

ЧЕМЕРИСЬКЕ — село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км від районного центру, за 14 км від залізничної станції Бар. Населення — 660 чоловік. Сільраді підпорядковані села Борщі, Регентівка, Стасюки, Шершні.

В Чемериському розташований колгосп ім. Чкалова. За господарством закріплено 2248 га землі, у т. ч. 1583 га орної. Колгоспники вирощують зернові і технічні культури, розводять м'ясо-молочну худобу.

Працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт. Виходить колгоспна багатотиражна газета «Ленінський прапор».

Є партійна і комсомольська організації. Нині вони об'єднують 32 комуністи і 72 комсомольці.

Село засноване У XVIII ст. Спочатку воно називалося Хутором Чемериським. Барські міщани, займаючись торгівлею, здавали свої землі в оренду. Орендарі селились на тій землі, яку обробляли. Спочатку вішик хутір з 10 господарств, пізніше — кілька хуторів. Вони дістали загальну назву Хутір Чемериський або Великі Хутори.

В травні 1905 року в селі страйкували сільськогосподарські робітники.