ний парк уже в 1960 році нараховував 46 тракторів. 23 вантажні автомобілі, 36 комбайнів, 36 електродвигунів. Повністю було механізовано обробіток грунту, очистку і транспортування зерна, роздачу кормів, доїння худоби. Вперше механізованим способом збирали кукурудзу. 1960—1961 рр. для шляхівського господарства були дуже несприятливими: сувора зима, град і зливи. Пересівали не тільки озимі, а й ранні ярові. І все ж шляхівчани перемогли: в 1961 році артіль одержала по 31,6 цнт зернових і по 350 цнт цукрових буряків.
Багатий урожай виростили на шляхівських полях у 1962 році. Всіх зернових зібрали по 42,1 цнт з га. Високоврожайними стали пшениця, кукурудза, горох, гречка, цукрові буряки, соняшник. У тваринництві також були досягнуті значні успіхи. Стадо великої рогатої худоби складало 3867 голів. На сто га сільськогосподарських угідь виробили по 102 цнт м'яса. Вартість валової продукції основних галузей колгоспу становила близько 4 млн. карбованців. За вміле керівництво колгоспним виробництвом, раціональне використання землі, одержання високих і сталих урожаїв зернових, бобових та технічних культур на великих площах і збільшення виробництва продуктів тваринництва голові колгоспу В. М. Кавуну присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
Багатів колгосп. Його великі щорічні прибутки дозволяли вкладати чимало коштів у будівництво господарських приміщень. За 1961—1967 рр. спорудили 6 корівників, 4 свинарники, 4 тракторні стани, 4 склади мінеральних добрив, телятник, пташник. Колгосп Шляхової перетворився на одне з великих і економічно міцних сільських господарств на Україні. Загальна земельна площа становить 8539,1 га, в т. ч. орної землі — 7144,2 га, садів і ягідників — 116,4 га, виноградників — 28,9 га, природних лук і пасовиськ — 172,9 га, лісових насаджень — 88,1 гектара.
Новий тріумф самовідданої праці, світову славу, великі нагороди Батьківщини приніс Шляховій 1967 рік. Шляхівський колгосп був удостоєний високої честі представляти сільське господарство Країни Рад на Всесвітній виставці в Монреалі. «Ми приїхали сюди,— розповідав голова колгоспу Герой Соціалістичної Праці, депутат Верховної Ради СРСР В. М. Кавун,— не за тим, по що їздили колись на всесвітні виставки російські купці, збуваючи на них за безцінь коноплі чи зерно. Ми показуємо правду про нашу рідну Шляхову, колгоспний лад, який переорав на селі не тільки межі, а й людські душі, вивів наших хліборобів на шлях розвитку і достатку, досвідченості і високої культури»[1]. Це був показ не тільки успіхів хліборобів Шляхової. Це була переконлива демонстрація перед усім світом великих перемог ленінського кооперативного плану, наших соціалістичних перетворень за 50 років Радянської влади.
За досягнуті успіхи в розвитку сільського господарства, чесну й самовіддану працю шляхівських трударів артіль ім. XXII з'їзду КПРС нагороджено 1967 року орденом Леніна. А напередодні п'ятдесятиріччя Великої Жовтневої соціалістичної революції колгосп відзначений пам'ятним Червоним прапором ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС. Понад п'ятсот трудівників села нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу. Серед тих, хто
- ↑ В. Єременко. Місто звалось «Експо-67». К., 1968, стор. 37—38.