Сторінка:Історія міст і сіл Української РСР. Луганська область.djvu/676

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Новий прилив творчої енергії викликали в артемівців рішення XXI і XXII з’їздів партії. В 1959 році видобуток вугілля на шахті № 10 зріс до 2652 т на добу. Кращі забійники і прохідники поповнюють партійні ряди. Тільки за два з половиною місяці після XXII з’їзду КПРС парторганізація шахти № 10 ім. Артема прийняла до своїх лав 73 кращих виробничників. По Комсомольському шахтоуправлінню парторганізація зросла на 68 чоловік.

Трудящі міста беруть активну участь у русі за комуністичне ставлення до праці. В 1961 році першою в Артемівську звання колективу комуністичної праці завоювала бригада забійників, очолювана комуністом заслуженим шахтарем УРСР Є. І. Курдовим. В 1965 році почесного звання було удостоєно дві бригади, три дільниці та 169 передовиків шахти № 10. Зростають ряди ударників комуністичної праці і в Комсомольському шахтоуправлінні. Гірники Артемівська підхопили і впровадили на шахтах досвід передових шахтарів країни М. Я. Мамая та С. І. Воротнікова.

Колектив гірників шахти ім. Артема в серпні 1963 року урочисто відзначив 50-річний ювілей рідного підприємства. До цієї знаменної дати 54 шахтарів були удостоєні нагрудних знаків «Шахтарська слава». Відзначаючи славний ювілей, шахтарі з гордістю говорили про свою шахту, про її чудових людей — героїв нелегкої, почесної гірницької праці. Тільки за післявоєнні роки чотири артемівці були удостоєні звання Героя Соціалістичної Праці. Це П. Д. Риндін, И. Д. Акименко, Ф. А. Лисицин, І. Т. Денисов. їхня самовіддана праця є взірцем для інших шахтарів.

Гірницький Артемівськ славиться своїми шахтарськими династіями. В них яскраво видно зростання людей праці, зміни, що сталися в людині праці за роки Радянської влади. Таких династій на підприємствах міста багато. Це Лисицини, Риндіни, Ситкіни, Сичови…

… Перша світова війна позбавила Наталію Власівну Риндіну годувальника і чоловіка — Дмитра Васильовича. Залишилася вдова-шахтарка з двома малими дітьми — з трирічним Пантелієм та однолітнім Григорієм. Багато лиха зазнала солдатка. Великий Жовтень змінив життя знедоленої жінки. Радянська влада допомогла виховати і навчити дітей, виростила їх хорошими шахтарями. Сімнадцятирічним юнаком у роки першої п’ятирічки прийшов на шахту Пантелій Риндін. Тепло зустріла його дружна шахтарська сім’я. Пантелій працював прибиральником породи і навчався в учбово-курсовому комбінаті. На початку Великої Вітчизняної війни вже досвідчений забійник Пантелій Риндін стає інструктором комсомольсько-молодіжної бригади шахтарів. Знатний гірник у 1947 році пропонує свій метод вирубування вугілля в лаві. А через рік груди потомственого шахтаря прикрасили орден Леніна і Золота Зірка Героя Соціалістичної Праці. В наступні роки П. Д. Риндін був удостоєний ще одного ордена Леніна, ордена Трудового Червоного Прапора та кількох медалей.

За Пантелієм Дмитровичем пішли і два його сини — Володимир та Анатолій. Працюючи в забої, старший син Володимир мріяв стати гірничим інженером. Він поступив до Комунарського гірничо-металургійного інституту. Молодший син Анатолій, закінчивши середню школу, пішов працювати на шахту електрослюсарем; він, як і Володимир, мріє бути інженером-гірником.

Знатним громадянином Артемівська став і Григорій Дмитрович Риндін. Його самовіддана шахтарська праця відзначена орденом Трудового Червоного Прапора, медалями «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні», «За відбудову шахт Донбасу». Троє дітей у шахтаря, двоє з них уже мають вищу освіту: Микола працює вчителем у Москві, Тамара — в середній школі селища Городище Луганської області, молодша— Ніна — вчиться в Ростовському державному університеті. Чи мріяв в окопах першої світової війни солдат Дмитро Васильович Риндін, що такою щасливою буде доля його дітей і онуків.

У післявоєнні роки і особливо протягом семирічки на шахті № 10 ім. Артема було проведено ряд заходів по комплексній механізації та автоматизації виробничих процесів, поліпшенню умов праці шахтарів. Механізовано обмінні площадки клітьо-