Сторінка:І. І. Ніколаєв. Онанізм та боротьба проти нього (1930).djvu/17

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

А. Б. Залкінд говорить: «Треба забрати у статевого все те, що волею кляси-обманника воно одібрало у людської творчости».

Питання доцільної творчости й корисної витрати розумової та фізичної людської енерґії має велику вагу для робітничо-селянської держави. От через що особливо підкреслюється шкідливість онанізму в розумінні недоцільної витрати енерґії. Тут так само потрібний режим економії.

З усього наведеного виходить в усіх виявленнях шкідливий вплив онанізму на дитячий організм. Треба зазначити, що вага й поширення шкідливого впливу онанізму залежить від частоти онанування, рівно ж як і від віку, коли дитина почала онанувати. Що менше та рідше перебігало онанування, то меншу шкоду заподіяно організмові. По припиненні онанування всі хоробливі явища швидко зникають. Проте, навіть по довгому онануванні, якщо його припинити і відповідно лікуватись, рівновагу в організмові відновлюється. Помиляються ті, що перебільшують шкідливість онанізму: страхаючи статевою недолужністю, недоумством тощо, вони остаточно знесилюють характер та волю онаністів. Людина починає вважати себе за загиблу, витрачає надію на успіх боротьби з хоробливою звичкою. Треба подати дійсну картину шкідливих наслідків онанізму, що її ми навели вище.

Зваживши й зробивши висновки поширення онанізму, його різноманітного шкідливого впливу на здоров’я, розум та характер молодого поко-

* 16 *