Сторінка:І. І. Ніколаєв. Онанізм та боротьба проти нього (1930).djvu/29

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


надуживання, знеправлення і розпуста. Це ми бачимо, чуємо й про це читаємо в літературі. Що-правда, іноді статеву розпусту надто вже перебільшують. Проте, статеве неповздержання й ненормальності безперечно є. Молодь щільно споєднана в житті з дитинством і справляє на нього величезний вплив. Статеві вади й надуживання різними шляхами переходять на дитинство й заражають статевими перепуттями. От чому статеве оздоровлення суміжних й найближчих верств — молоді — відограє величезну ролю в оздоровленні статевого розвитку дитинства в усуненні статевих ненормальностей.

Комсомол повинен посідати чільне місце в боротьбі з статевою розпустою молоді, — не тільки для збереження здоров’я самої молоді, а й для усунення шкідливого впливу на дитинство. Коли в боротьбі з дитячими статевими знеправленнями виховання, освіта з боку батьків, вчителів, лікарів та інших керівників дитячих колективів має відогравати переважну ролю, то щодо комсомолу, молоді, самовиховання, самоосвіта із статевого погляду відограють не меншу ролю.

Треба поставити перед молоддю — комсомолом — вимогу і завдання оздоровити статевий розвиток та статевий побут молоді. Оздороввляючи статеве життя молоді, ми тим оздоровляємо і статевий розвиток дитинства.

Все, що було сказано й висунуто для оздоровлення статевого розвитку дитинства, має силу й для молоді. Безперечно, доводиться брати до

* 28 *