Сторінка:І. І. Ніколаєв. Онанізм та боротьба проти нього (1930).djvu/28

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


статевим подразнюванням, а через надмірні подразнення постає раннє пробудження статевого чуття й задоволення його онанізмом або іншими збоченнями. Головним моментом в боротьбі з дитячим онанізмом шляхом вищенаведених заходів є, на думку Блоха: «якомога для кожної здорової людини — а це являє загальну вимогу індивідуальної та соціальної гігієни — цілковито уникнути статевих зносин принаймні до двадцятилітнього віку». «Це повздержання, — каже М. М. Рубінштейн, — має бути не тільки фізично витриманим, а й психічно потрібним. Це цілеве настановлення цілком правдиве, і коли воно здійсниться, питання про дитячий онанізм само по собі зникне».

Крім наведених способів впливу на шкільне дитинство, треба повести по бажаному шляху й запровадити правильне керівництво самодіяльністю учнів.

КОМСОМОЛЬЦІ ТА ПІОНЕРИ В БОРОТЬБІ З ДИТЯЧИМ ОНАНІЗМОМ.

Уже докладно описано, як батькам, вчителям і школярам треба провадити боротьбу проти дитячого онанізму. Тепер треба сказати, що мають робити передові загони молоді та дитинства — комсомол та піонери. їхня робота та вага в боротьбі з дитячим онанізмом вже ніяк не менша, ніж батьків та вчителів. Комсомол, насамперед, повинен оздоровити статеве життя молоді. У статевому житті молоді взагалі і серед комсомолу зокрема, без сумніву, є й статеві

* 27 *