Сторінка:І. І. Ніколаєв. Онанізм та боротьба проти нього (1930).djvu/4

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено






Боротьба за здорову трудову зміну в робітничо-селянській державі є величезне завдання сучасного менту. Здорове дитинство — багатство, міць і слава країни. Зважаючи на всю вагу для країни здорового розвитку нових поколінь, робітничо-селянська влада звертає величезну увагу на утворення якнайсприятливіших умов для нормального фізичного та розумового розвитку їх.

У Радянському Союзі широко розвинулась охорона материнства, дитинства та молоді. Оздоровча та ясельна кампанії, фізкультура, санітарно-гігієнічні заходи в школі, вдома та інше спрямовані до оздоровлення дитинства.

Проте, не зважаючи на цілу низку оздоровчих заходів, не зважаючи на поліпшення матеріяльного стану робітничо-селянських мас, а через те на поліпшення харчування дитинства, на розвиток фізкультури тощо, — стан дитячого здоров’я далеко ще незадовільний. Цифри масового обслідування піонерів-школярів по Україні, саме дитячого активу, свідчать про потребу посилити всіма сторонами боротьбу за оздоровлення дитинства. Внаслідок обслідувань виявилось, що туберкульозних та схильних до туберкульози 87 — 70 відсотків, з нервовим розла-

* 3 *