Сторінка:І. І. Ніколаєв. Онанізм та боротьба проти нього (1930).djvu/8

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

28%, понад 5 років — 26% (за анкетою лікаря Гельмана). За харківською анкетою 1903 року, пересічна довгочасність онанування 5 років. З рештою, ми маємо такі дані: понад 50 відсотків онанує пересічно кілька років; починають онанувати багато змалку.

Усе це й спричиняється до зворушень та біди в житті нашого дитинства, підточує його здоров’я і робить дітей недокрівними й неврастениками, про що докладніше говоритимемо далі.

Часто батьки і не знають, що їхні діти онанують. Варто було б батькам звернути увагу, бо це має велику вагу для боротьби з онанізмом. Що раніше від початку онанування вжито буде заходів щодо викорінення цієї звички, то більших успіхів можна досягти. Крім того, батьки часто, довідавшись про цифри поширення онанізму серед дітей, вважають їх за перебільшені лише тому, що мов «наші діти та діти знайомих і родичів не онанують», а це постає тому, що батьки не знають, вони далекі від дітей, а діти приховують онанування. Треба звертати більше уваги на статеве життя дітей взагалі і, зокрема, на дитяче онанування, або спільними зусиллями краще провадити боротьбу проти шкідливих виявлень статевого життя у нашого молодого покоління.

ПРИЧИНИ ПОШИРЕННЯ ОНАНІЗМУ.

Важливо знати причини такого великого й раннього розвитку онанізму серед дітей. Не

* 7 *