Сторінка:І. І. Ніколаєв. Онанізм та боротьба проти нього (1930).djvu/7

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


анкетою найвищих жіночих курсів — 33%. Можна було б подати на доказ ще цифри великого поширення онанізму серед -дітей, проте й наведених вже досить.

Багато авторів у своїх книгах з статевого питання зазначають, що відсоток дітей, що онанують, далеко більший, аніж за анкетами. Дехто вважає, що 90 відсотків дітей протягом певного часу онанують. Отже, до 15 років 50 — 75 відсотків дітей онанують; 50% цієї кількосте починає онанувати до 10 років. На ці цифри слід звернути пильну увагу. Вони нам свідчать про великі ненормальності в розвиткові статевого життя нашого дитинства.

Точних даних про те, чи однаково поширений онанізм серед хлопчиків та дівчаток, немає. Більшість авторів схиляється до того, що серед хлопчиків онанізм поширений більше.

Треба ще відзначити ранній початок онанізму. За анкетами відзначено, що онанують навіть п’ятирічні діти. За московською студентською анкетою, 30 студентів онанували з 5 — 7 років, 110 — з 7 до 10 років.

Лік. Василевський говорить: «Онанують іноді й дуже маленькі діти, проте часто це спостерігається між 7 і 9 роками, а потім по довгій прогалині часу в роки статевого дозрівання — від 13 — 15 років і більше».

Довгочасність онанування коливається від кількох разів до систематичного онанування до десяти й більше років. Найбільша частина — від 1 року до 5 років — 46%, до 1 року — 

* 6 *