кінчив життя трагічно в перших днях вересня, коли російські війська зайняли Тернопіль. Під час Першої світової війни в рр. 1914-1918 гімназія була нечинна. Будинок гімназії перемінено на шпиталь російських ранених вояків. Проф. Ілярій Брикович і проф. І. Боднар пробували вести навчання у формі курсів у приміщенні народньої школи на вул. Валовій.
За часів української державної влади при кінці 1918 р. почалося знов навчання в нашій гімназії, яка тимчасово приміщувалась в будинку ’’Союзу Повітових Кооператив”. Але навчання не тривало довго, бо учні виших кляс відбували військові вправи, а згодом дехто з них пішов боронити свою батьківщину разом із своїми професорами. В червні 1919 р. зайняли Тернопіль польські займанці, а в 1920 р. більшовицькі ватаги Будьонного. Навчання знов припинено.
Щойно при кінці 1920 р. почалося навчання в нашій гімназії, вже за нової польської влади, у приміщенні т. зв. ’’друґє паньствове ґімназіюм” при вул. св. Івана в пополудневих годинах. Згодом після очищення і приведення до ладу будинку нашої гімназії почалося нормальне навчання. Тоді четвертим директором був професор Юліян Левицький, який вдруге прийшов до Тернополя з Академічної Гімназії у Львові. П’ятим і останнім з черги директором був проф. Михайло Губчак, який під час недуги Левицького був в 1925 р. ’’керівником”, а від 1-го лютого 1926 р. директором аж до розв’язання нашої гімназії в час ганебної ’’пацифікації” польських займанців 26 вересня 1930 р.
Варта при цьому подати, хоч може неповний, список катехитів і професорів нашої гімназії. Катехитами нашої гімназії були: о. Тома Бородайкевич, о. д-р Микола Конрад, пізніше професор Академії Богословія у Львові, мученик за Христову віру, о. Лев Кочій, о. Тома Сембай. Професорами клясичних мов (латина і грека) були: Осип Назар, Иосиф Музичка, Бронислав Старецький, Теофіль Мриц, Данило Керничний, Степан Мак, д-р Михайло Соневицький, Тома Водяний, Ілярій Брикович, Семен Кузик, Ярослав Танчаковський, Михайло Губчак. Українську мову і літературу викладали: Володимир Чайковський, Петро Карманський, Семен Дорундяк, д-р Лев Цегельський, Василь Хирівський, Павло Дяків. Німецької мови вчили: д-р Яким Ярема, Гукевич, Євген Чумак, Юліян Юхнович, Ілля Цінцірук і Олександер Филипович. Історії і географії навчали: Омелян Терлецький, Василь Срібний, о. Йосиф Застирець, Яків