Укладач, звичайно, не міг не розуміти також значіння статистичних (та близьких до них) даних, що наочно змальовують, якою велитенською ходою простує Україна, як радянська республіка. Цьому завданню, по змозі, й має відповідати ч. ІІ цього збірника.
Кілька технічних зауважень. При доборі матеріялу доводилося часто-густо, уникаючи будь-яких переробок оригіналу, в певній мірі скорочувати, ба навіть подавати у Витягах найбільш цікавий для збірника матеріял. В противному разі, довелося б розмір збірника значно збільшити, що з технічних міркувань не було б бажаним.
Укладач цілком свідомо не приділив місця (в ч. 2 збірника) змалюванню тих процесів, що точилися й точаться в счуасному літературному житті УСРР: незабаром-би виходят у світ кілька змістовних збірників, що всебічно освітлюють саме цей бік громадсько-культурного життя на Радянській Україні.
Укладач цілком здає собі зі справи, що збірник цей є далекий від досконалости, але певен, що навіть в такому вигляді, за майже абсолютної відсутности подібних праць, він не одному громадянинові УСРР, як і поза межами її, зможе стати в пригоді.
Укладач