Биржа — місце, де сходяться банкири (див. це слово), торговці та фактори, щоб гендлювати, робити комерцію (див. це слово); збір купців та банкирів.
Бискуп — католицький єпископ (архиєрей).
„Благотворительное Общество изданія дешевых ц общеполезныхъ книгъ для народа“ — українське товариство у Петербурзі, засноване 1899 р.; видає користні книжки для українського люду (досі вийшло 48 книжок).
Блок — спілка на якийсь час кількох політичних партій (див. це слово), щоб гуртом осягнути спільної цілі, напр.: перед виборами в Думу де-які ліві (див. це слово) або де-які праві (див. це слово) партії гуртуються між собою: ліві, щоб обрати в Думу справжніх народніх оборонців, а праві — таких, що обстоюватимуть за старий лад.
Бойкотувати — коли громада змовляється нехтувати яку небудь людину (пана, старшину, або-що), зовсім з ним не водѝться, не знати його, напр.: щоб примусити дідича (пана) зменшити аренду, селяне по-де-куди зрекаються ставати до нього на роботу, хоча б і за більшу ціну, зрекаються продавати йому що небудь, а тих, що в нього служать, заставляють покинути службу.
Бомбардувати — стріляти бомбами з гармат на щось, напр.: на кріпость, на корабель; взагалі — обкида̀ти когось чим небудь.
Ботаніка — наука про всякі рослини.
Бригада — 1) у війську — два полки вкупі, а в артілерії — 6 батарей; стрілецька бригада — 4 полки; 2) на залізниці — кондукторська бригада: ті кондуктори, що їдуть з яким небудь поїздом.
Брошюра — невелика книжечка, „метелик“.
Брошюровати — зшивати книжку аркуш до аркуша (див. це слово).
Брульон — коли щось написано одразу нечисто, багато позамарувано.
Брюнет, брюнетка — чорнявий чоловік або жінка.