Демократичний — простий, такий як у простого люду, не панський, або аристократичний (див. це слово); такий, що на користь простих людей або усього народу, — не самих лишень панів.
Демократичні партії — такі партії (див. це слово) є по всіх краях, де заведено констітуцію, і мають вони не однакові прізвища. Головне, чого домагаються ці партії — щоб політична власть у державі була в руках усього народу та щоб усі були рівні і вільні.
Демонстрація — коли якась людина, партія (див. це слово) або уряд (правительство) прилюдно виявляє своі думки з приводу якогось політичного питання. Партії виявляють часом демонстрацію тим, що не подають на зборах голосів своїх, гучно вітають значну якусь людину, ідуть по улиці з прапорами, на яких написано, чого партія домагається та через що демонстрацію робить.
Деморалізація — роспуста, попсовані звичаї; деморалізована людина — нечесна, негарна, незвичайна людина.
Денаціоналізація — коли людина позбувається народньої вдачи, усього того, через що людина належить до того, а не до иншого народу, або нації (див. це слово).
Департамент — в Россії ще відділ у вищій державній інстітуції (установі), напр. департамент поліції, судовий та инше; у Франції та південній Америці департамент — частина краю, немов би наша губернія. Французький департамент поділяється на кілька окру̀г, і кожна з них обірає заступників в палату депутатів (парламент, — державну Думу, по нашому).
Депеша — телеграма (див. це слово); лист, що посилається нарочито.
Депо̀ — осередок, місце, де складається усячину; склад.