Сторінка:Виріб вин. 1927.pdf/4

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Інж. рільн. Л. Спісс

Виріб вин домашним способом.
(За дозволом автора переклав Гр. Гануляк.)
 
Вступні замітки.

3і всіх краєвих овочів, так свіжих, як сушених, можна виробляти дома вина, які своєю якістю і смаком не уступають винам, продукованим з винограду. Доказом цього є факт, що на міжнародній виставці вин овочевих і виноградових в Парижі — першу нагороду одержало вино порічкове (то зн. овочеве). Продуценти виноградових вин — вживають до поліпшення своїх виробів не чого иншого, як наших овочів, між иншим черниць (борівок) і вишень.

Невеликим коштом i малими заходами кождий з нас може собі дома виробляти вино, а прикмети такого вина є незвичайні.

1) Кождий знає, яких ужив матеріялів, є певний, що ужив здорових овочів і свіжих а не гнилих;

2) домашні вина не є сірновані, не вміщають в собі ґіпсу, ґліцерини, сахарини, — і є тому нешкідливі для орґанізму, чого не можна сказати про инші вина, підозрілого виробу.

3) домашні вина не мають штучних барвиків, олійків та ніяких инших шкідливих примішок.

При домашньому виробі вин — кошти виробу 1 літра вина виносять біля 40 сотиків, а вже найбільше 1 зл., а це залежно від цього, скільки зужиємо овочів, та скільки дамо алькоголю. Отже при малих коштах і незначному накладі праці — отримуємо трунок шляхотного смаку, а кромі того і поживний, бо кожде вино — має в собі богато вітамін, це є складників для здоровля необхідних.

Запах і кольор вина. Вино повстає внаслідок алькоголевої ферментації овочевого мощу, переведеної при помочи спеціяльних родів винних дріжджей, від чого в головній мірі залежить запах і кольор вина. Тому то треба уживати до ферментації чистих винних дріжджей н. пр. „Токай“, або „Саутернес“ — про що буде ще мова окремо.

Сила вина залежить від ґатунку уживаних дріжджей і від кількости цукру. (Лише доброго ґатунку винні дріжджі можуть витворювати більшу скількість алькоголю.) Позаяк в наших овочах є взагалі мало цукру, потрібного до витво-