Т. 2. Ч. 1.
37
ВОЛЯ
Українська делєґація в Парижі.
Серед української мирової делєґації в Парижі повстав розлом. Одна частина її членів з п. Сидоренком на чолі обстоює за всяку ціну повну незалежність України, а друга, представлена пп. Панейком, Марґоліним і Шульгином, веде переговори з Маклаковим що до федерації з Росією.
Металюргічний завод Дніпровськ. товариства.
Становище його, як повідомляє „Экон. Жизнь“ — дуже зле передовсім через те, що неможливо одержати топливо. В роспорядженні Дніпровського завода було ще до 500 тисяч пудів коксу і ним піддержувалася робота в деяких майстернях. Нормальне запотрібування завода в сирівцях представлялося в скількості 3 міл. пудів кокса, 1.5 міл. пуд. камінного вугля, 4 міл. пуд. залізної руди, 1.5 міл. пуд. марганцевої руди і 300 тисяч пудів вогнетрівалої цегли і шамота. В нормальні часи завод виробляв місячно 2 з пол. міл. готових виробів. Шість домен Дніпровського завода виробляли 37—39 міл. пуд. чугуна. Великий завод для будівлі вагонів, який виготовлював 5000 вагонів, сьогодня займається виключно ремонтом вагонів. Із семи ґазових ґенераторів електричної центральної стації працює тільки один; з десяти Сіменс-Мартенівських печей працюють тільки дві. Домни та Бессемерівські конвертори стоять без діла Слабо підтримуюється робота в ковальськім відділі та у відділі будівництва машин які працюють виключно на потреби війни. В подібних умовах находяться теж і нш металюрґічні заводи України.
Польсько-українське перемиря.
Польські ґазети повідомляють, шо на однім участку фронта появилися парляментарі військ Петлюри і запропонували в імені українського командування перемиря на фронті. Як віднеслося до цього польське командування невідомо.
Петрушевич в Київі?
Львівські ґазети повідомляють з Київа: В українському штабі, який знаходиться в Камінці Подільському, іде величезна робота по реорґанізації армії і підготовляється новий великий наступ проти Поляків, які дійшли вже до лінії Збруча. Весь штаб армії Західної України перебуває в Камінці. Диктатор Західньої України Петрушевич виїхав до Київа (?) щоби заключити деякі умови військово-господарського характеру.
Французька місія.
Вчера в ночі приїхала французька місія, в якої склад входить майор ґенерального штабу Феґен, та пор. Женевре. Члени місії заявили, що вони приїздять офіціяльно з припорученя мирової конференції Влади Чотирьох, щоби розслідити наші відносини та передати наші домагання. В конференції взяли участь диктатор Др. Петрушевич, уповномочений заграничних справ Др. Витвицкий та військовий референт диктатора підполковник Делєжаль. (У. П. Б.).
Трудовий конґрес України.
В Камінець прибули презідія і багато членів Трудового Конґресу. Вже і відбулися дві наради членів конґресу під голуванням С. Вітика. Ухвалено на неділю дня 6. липня зібрати нараду всіх членів конґресу, які зможуть прибути зі всіх місць занятих республиканськими військами. На нараді виступить правительство, а також дадуть справоздання голови окремих комісій конґресу. Комісії почнуть жваво готуватися до цієї справи. (У. П. Б.)
Праця в Проскурівськім повіті.
У Проскурівськім повіті вже відновлено повітові і волосні Народні Управи, а в самому Проскурові знову розпочали працю Мійська Дума, Мійська Управа, судові і инші установи. Комісія постачання розвинула широко свою діяльність. Життя подешевіло. Ціна хліба упала з 20 карб. на 5 карб. за фунт. Біднійше населення дістає фунт по 2 карб. В повіті оголошена мобілізація і вона проходить добре. Відношення до влади дуже прихильне. Сими днями заложено тут філію Укр. Червоного Хреста, яка вже розпочала свою дуже корисну працю. (У. П. Б.)
Командант етапу галицької армії.
„Стрілець“ повідомляє, що командантом етапу західно-українськоі (галицької) армії іменований бувщий командант третього корпусу і бувщий інспектор галицької армії полковник Гриць Коссак.