Перейти до вмісту

Сторінка:Воля. – 1919. – Т. 2. Ч. 1-5.pdf/48

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Т. 2. Ч. 1.

47

ВОЛЯ



29. липня. В Болгарії вибухли кріваві демонстрації на большевицькім тлі. В Чікаґо повстання Неґрів. Серед анґлійських військ в Росії вибухла анархія. Новий процес про державну зраду у Франції — 11 викорів смерти.

ЗО. липня. Соціял-демократична партія Цюріха рішила 657 голосами проти 5 приєднатись до III. Інтернаціоналу. Південно-славянський кабінет подався до димісії.

——————
На фронтах.

Український наступ проти большевиків. Як повідомляє радіотелєґрама з Камінця Подільського, українські війська очищують важніщі вузлові стадії від Жмеринки на південь від червоних військ, які складаються із німецьких та угорських полонених. Вони проломали большевицький фронт біля Деражні і заняли Бар і Винницю. Ідуть бої за Вороновиці. Повстанці під командою атамана Волинця заняди Немирів.

В горішньому Бузі, недалеко галицької границі, большевицькі війська концентруються біля Стракостянтинова. Проти них виступили війська атамана Шаповала і прогнали їх.

В околицї Київа большевики повели наступ біля Обухова проти повстанців атамана Шинкаря, однак змушені були з великими втратами відступити.

В одеському напрямі без перемін. (У. П. Б.).

Армія Петлюри йде вперед.

З повідомлень большевицького воєнного штабу виходить, що армія атамана Петлюри, занявши Жмеринку, Винницю і Брацлав і перейшовши ріку Буг, йде вперед. Большевицький комісар Подвойський і большевицький ґенерал Желіґовський кидають що раз то нові сили в бій, щоби похід наших військ на Київ задержати.

Большевицьке повідомлення з 26. липня. Після заняття Верхне-Уральска та Ірбіта ми заняли Челябінськ. Наші війська тепер є дальше, аніж були перед наступом Колчака.

Большевицьке звідомлення з 27. липня. Червоні війська заняли Астрахань. Занявши Катеринослав, ми посуваємося дальше вперед. Останки білих військ в Сугачеві перейшли на нашу сторону.

——————
Критика і бібліоґрафія.

Friedrich Schräder: Eine Flüchtlingsreise durch die Ukraine. Tagebuchblätter von meiner Flucht aus Konstantinopel. Verlag von J. C. B. Mohr (Paul Siebeck). Tübingen 1919 — Ціна 3 марки 60 феніґів.

——————