Приїхав з України до Варшави також і лідер Народньої Республіканської партії, публіціст, А. Ковалевський, який відбув де-кільки конференцій з польськими політиками.
Ґенерал Осецький, член укр. військової місії в Польщі; став на чолі укр. військової місії, що їде до Бельгії.
Пан Сенатор Шелухин, котрий займається орґанізацією українських правників за кордоном, прохає о заповнення приложеного формуляра і переслання цього-ж на його адресу:
Genéve — Onex, Villa de m. prof. Lebedinky. (підписав) Залозецький Радник Місії.
Список українців-Правників за кордоном:
1) Фамілія, імя, по батькові; 2) Якої народности; 3) Де народився, коли, де зріс; 4) Де і коли скінчив гімназію і універсітет; 5) Який має службовий стаж — де й коли які посади мав; 6) Де, на якій посаді працював в останній час, коли і через що залишив ту посаду і який час займав її; 7) Цівіліст чи криміналіст; 8) Чи має які друковані праці — які саме і де друковані; 9) Чи добре знає українську мову; 10) 3 ким з українських діячів знайомий; 11) Яку посаду і приблизно в якому містї на Україні бажав би заняти; 12) Адреса; 13) Чи жиє на еміґрації з фамілією; 14) Від коли на еміґрації; 15) Коли-би міг вертати на Україну.
Огляд преси |
---|
Англійський тижневик „Nation“ пише:
Вже півтора року минуло від фактичного скінчення війни, але духова бльокада не устала. Причина її не тільки в заборонах урядів (нпр. німецький кореспондент ще не може дістати віза до Льондону), але й у валюті. Щоб кореспондент німецького часопису міг заїхати d Льондон, жити там і оплачувати депеші в фунтах штерлінґів, мусівби мати доходи, яки в Німеччині має тільки міліонер. Що це значить, видно по змісті часописей. Є в них короткі депеші офіціальних аґентур і зміст спізнених (через почту) часописних статей. Але дописей очевидців нема! Це тріває вже 6 літ і тріватиме, поки валюта не наладнається. Та це відноситься не тільки до журналістики. Те саме діється на всіх полях духового життя. Ізза упадку валюти осередних держав годі їм спроваджувати книжки з заходу. Так наступив застій всего духового руху на полі літератури, науки, штуки, політики. Затратився інтерес до того і в Польщі і навіть в Німеччині. Більша часть Европи знає про духовий розвиток Анґлії не більше, як про японський! А вже становище Росії прямо страшне! Вона від 1914 бльокована, зразу Німцями а потім власними союзниками (Антантою) і то так, що навіть російське правителько не має нпр. повного тексту мирового договору! А що доперва говорити про учених! Вони не знають навіть того, до чого дійшли їх німецькі сусіди, не то західні учені. Чогось подібного ще не було в історії людства. Тому 6 літ був інтернаціонал учених. Вони свобідно зносилися між собою, з'їздилися, пересилали собі видання. Цілий контиґент становив духову єдність. А тепер?! Европа розпалася на кілька парохій.
Ця небезпека загрожує цивілізації! Можна її усунути тільки упорядкуванням господарського життя. Катастрофічне з'убожіння духа ще довго відчуватимемо. Знання й навіть виховання стало люксусом! В Австрії нпр. замикають всі вищі школи для дівчат. По нема вже середного класу, який мігби оплатити кошти їх удержання. В Росії ізза недостачі паперу від двох літ не вийшла