— Держави Малої Антанти повідомили Гортіого, що вони вжиють військових заходів, як що Карло не виїде з Венґрії найдал до четверга, цеб то 7-го п. м.
— Карло Габсбурґ, кол. австро-венґерський монарх, виїхав 5-го ц. м. зранку зі Штейнемаґер у Венґрії до Швейцарії, переїздом через территорію Австрії. На ст. Фронлєйтен затримано потяг Карла, бо робітники заняли ст. Брук над Лєйтою з метою „сказати кол. цісареві свою думку про його й Габсбурґів.“
— В звязку з історією Карла попали до демісії: венґ. міністр зак. спр. — д-р Ґрац і австр. мін. внутр. спр. — д-р Ґлянц. Гадають, що вони візьмуть свою відставку назад.
— Юґославія запротестувала проти дозволу Карлові Габсбурському повернути до Швейцарії. Швейцарія відповіла на те дуже гостро, що тільки вона має право роспоряджатися своїми кордонами і своєю терріторією та висказала здивування, що в цій справі забрала голос сама Юґославія, яка мабуть забула, що й сербський король Петро користувався правом асіллю в Женеві."
— Шведські великі промисловці склали союз, основателями котрого є сім великих промислових фірм, а який має своєю метою помагати членам заключати торговельні договори з сов. Росією. Союз гадає вислати в Сов. Росію своїх представників. Членами союза є понад двадцять великих підприємств і три банки.
— Греція має роспочати в недалекому майбутньому торговельні переговори з Сов. Росією.
— Ґрузини очистили Батум, котре перейшло до рук большевиків. Упало останнє місто, що було в руках ґрузинського республіканського війська — Поті. Уряд виїхав до Константінополя. У Парижі вижидають приїзду туди ґрузинського м-ра закорд. справ. Тоді в Парижі будуть репрезентовані республіки: Вірменія, Ґрузія, Азарбейджан і Афґаністан.
— У Ґенуї відкрито великий комуністичний заговір, По готелях і пансіонах у ріжних місцях Рівєри найдено силу доказів на звязки російських большевиків з італійськими комуністами. Арештовано понад 100 осіб.
— Греки потерпіли велику поразку з боку Кемалійців під м. Ескіршегір. Грецький наступ було Кемалійцями зупинено; Греки перейшли до оборони, але швидко роспочали відступ. Згинув грецький ґен. Влакопульос. Король Константин спішно виїхав на фронт у товаристві своїх синів, Миколи й Андрія.
В циклю викладів визначних славістів, улаштованих пражським „Клюбом модерних фільольоґів“ 10-го лютото відбувся дуже цікавий виклад проф. Смаль-Стоцького на тему: „Положення української мови серед инших славянських мов“. Очевидно тяжче було вибрати кращого прелєґента для тої теми, ніж автора першої систематичної ґраматики української мови. На виклад зійшлося багато чеської та української публіки, а передовсім ціла низка визначних чеських учених, головно славістів та фільольоґів.
На вступі прелєґент надзвичайно плястично зясував історичне взаїмовідношення між Україною та Москвою, яскраво виказуючи національну своєрідність та самостійність українського народу від давнього часу та його очевидну відрубність від Московщини. Проф. Смаль-Стоцький слушно підчеркнув та виказав культурну вищість українського народу на початку нових віків в европейській історії, та ролю України як посередника західньої культури для Московщини. Прелєґент яскравими фактами з'ілюстрував безоглядну проти-українську денаціоналізаторську політику Москви від Петра Великого аж по другу російську революцію.
Друга частина викладу була спеціяльно присвячена лінгвістичному аналізу української мови та доказові її самостійности серед славянських народів, а поміж східньо-славянськими з окрема. Українскому загалові не мусимо тут наводити