Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/262

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

учбові заклади і технікуми та поліпшити якість підготовки кадрів вищої і середньої кваліфікації. Відбудувати і розширити установи охорони здоров'я, особливо дитячі установи; поліпшити постановку народної охорони здоров'я.

11. Забезпечити дальший розвиток української радянської культури і мистецтва. Відбудувати і розширити сітку театрів, кіно, будинків культури, клубів і хат-читалень, бібліотек і музеїв у містах і сільських місцевостях.

12. Збільшити в народному господарстві державні матеріальні резерви і запаси з метою ліквідувати сезонні спади виробництва і запобігти поточним господарським труднощам.

13. Зміцнити грошовий обіг і кредитні відносини в народному господарстві; піднести значення прибутку і господарського розрахунку в народному господарстві, як додаткового стимулу росту виробництва; шляхом зниження собівартості продукції підвищити прибутковість усіх галузей виробництва; підвищити увагу господарських організацій до мобілізації внутрішніх ресурсів, до режиму економії і рішучої ліквідації втрат від безгосподарності і непродуктивних затрат; збільшити в заробітку робітників і службовців частку премій за виконання і перевиконання виробничих завдань.

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки із задоволенням відзначає, що затверджена Верховною Радою СРСР грандіозна програма господарського і культурного будівництва на 1946–1950 рр. забезпечує швидку відбудову і дальший розвиток народного господарства Української Радянської Соціалістичної Республіки.

Верховна Рада СРСР в Законі про п'ятирічний план відбудови й розвитку народного господарства СРСР на 1946–1950 роки встановила такі завдання:

План виробництва основних видів промислової продукції по УРСР на 1950 рік:

Чавун 9,7 млн. тонн
Сталь 8,8 млн. тонн
Вугілля 86,1 млн. тонн
Нафта 325 тис. тонн
Електроенергія 13.690 млн. квтг
Кокс 15,5 млн. тонн
Цемент 2.065 тис. тонн
Металоріжучі верстати 5.950 штук
Автомобілі 25 тис. штук
Локомотиви магістральні 1.000 штук
Вагони товарні (в 2-хосьовому обчисленні) 55.500 штук
Трактори 25 тис. штук
Металургійне устаткування 35 тис. тонн
Суперфосфат 860 тис. тонн
Сода кальцинована 448 тис. тонн
Сіль 1.930 тис. тонн