Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/261

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


вання, для забезпечення матеріального добробуту народу і створення в країні достатку основних предметів споживання.

3. Забезпечити дальший технічний прогрес у всіх галузях народного господарства УРСР, як умову потужного піднесення виробництва і підвищення продуктивності праці, для чого необхідно не тільки догнати, а й перевершити в найближчий час досягнення науки за межами СРСР.

4. Забезпечити дальше підвищення обороноспроможності нашої країни і оснащення збройних сил Радянського Союзу найновішою воєнною технікою.

5. Забезпечити високі темпи нагромаджень, передбачивши обсяг централізованих капітальних вкладань для відбудови й розвитку республіканського і місцевого господарства УРСР на п'ятиріччя в розмірі 5.469 млн. карбованців.

Всебічно розвивати будівну індустрію, приділяти особливу увагу впровадженню передової будівної техніки і механізації будівних робіт, а також створенню виробничої бази по випуску будівних механізмів.

Зміцнювати республіканські й місцеві будівні організації, оснастити їх будівними механізмами й транспортними засобами, створити постійні кадри робітників-будівників.

6. Всебічно розвивати господарську ініціативу областей у справі відбудови й розвитку продуктивних сил.

Забезпечити всебічний розвиток республіканського господарства, місцевої промисловості та промислової кооперації, особливо збільшення виробництва харчових продуктів і предметів широкого вжитку, добування місцевого палива, виробництва прокату і литва для місцевих потреб, будівних і лісних матеріалів, виробництва металовиробів та устаткування для республіканського й місцевого господарства.

7. Перевищити довоєнний рівень продуктивності праці на основі повного використання робочого дня, всебічної механізації праці та удосконалення виробничих процесів; створити в промисловості і на транспорті постійні кадри робітників, забезпечивши на підприємствах поліпшення житлових і матеріальних умов; забезпечити ріст висококваліфікованих технічних кадрів.

8. Відбудувати зруйнований окупантами житловий фонд міст, робітничих селищ і сіл УРСР, забезпечити збільшення житлового фонду УРСР. Забезпечити відбудову і дальший розвиток комунального господарства міст України.

9. Перевищити довоєнний рівень споживання в місті і на селі; збільшити товарообіг державної і кооперативної торгівлі на основі піднесення сільського господарства, харчової промисловості і виробництва предметів широкого споживання; скасувати в найближчий час карткову систему, замінивши її розгорнутою культурною радянською торгівлею.

10. Відновити довоєнну сітку шкіл; підвищити якість навчання дітей у школах і кваліфікації учителів. Відновити вищі