Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/260

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

міст і промислових центрів, особливо міст і робітничих селищ Донбасу.

Віроломний напад гітлерівської Німеччини на нашу соціалістичну Батьківщину в 1941 році порушив мирну працю радянського народу. Частина території Радянського Союзу, в тому числі і Радянська Україна, була тимчасово загарбана німецько-фашистськими окупантами.

Великих жертв зазнав український народ у період тимчасової окупації. Та він не скорився і став на боротьбу із своїми найлютішими ворогами. Партизани України, виконуючи вказівки товариша Сталіна, завдавали відчутних ударів німецьким окупантам, допомагаючи Червоній Армії.

Унаслідок великого історичного подвигу, здійсненого Червоною Армією на фронті і радянським народом на чолі з великим російським народом у тилу, був забезпечений розгром найлютіших ворогів радянського народу. Радянська Україна була звільнена від німецького рабства. Завершено возз'єднання українського народу в єдиній Українській Радянській Соціалістичній Державі. Як і перед усіма народами СРСР, перед українським народом відкрилися перспективи швидкої відбудови народного господарства, дальшого розквіту продуктивних сил і культури українського народу.

Тільки внаслідок сталінської дружби народів нашої країни, завдяки піклуванню і увазі Союзного Уряду до потреб Радянської України, український народ, при підтримці і допомозі всіх народів СРСР і в першу чергу великого російського народу, зміг добитися ще в ході війни швидкої, безперервно наростаючої відбудови народного господарства республіки. Промисловість УРСР швидко була включена в обслуговування потреб оборони Вітчизни, а колгоспи і радгоспи стали постачати армії і населенню продовольство і сировину.

Разом з усім Союзом Радянських Соціалістичних Республік Українська РСР вступила в період відбудови й розвитку народного господарства і культури.

Затверджений Верховною Радою Союзу Радянських Соціалістичних Республік «Закон про п'ятирічний план відбудови й розвитку народного господарства СРСР на 1946–1950 рр.» є програмою, яка забезпечує найшвидшу відбудову потерпілих районів країни, відбудову довоєнного рівня промисловості й сільського господарства і перевершення його в значних розмірах.

Верховна Рада УРСР, виходячи із завдань, встановлених Законом Верховної Ради СРСР про п'ятирічний план, вважає необхідним:

1. Забезпечити першочергову відбудову й розвиток важкої промисловості та залізничного транспорту, без яких неможливі швидка й успішна відбудова та розвиток усього народного господарства.

2. Добитися відбудови й дальшого піднесення сільського господарства й промисловості, що виробляє засоби спожи-