Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/268

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

ти ремонтну базу; збудувати в 1946–1950 рр. 3 ремонтні заводи.

Збільшити виробництво меблів у 1,2 раза порівнюючи з довоєнним рівнем. Відбудувати і ввести в дію за п'ятиріччя виробничі потужності на підприємствах Міністерства мебельної промисловості і столярських виробів УРСР на 100,0 млн. карбованців продукції на рік; всемірно розгорнути виробництво готових мебльових деталей для складання меблів у місцях їх споживання.

Рішуче поліпшити якість і розширити асортимент меблів. Відбудувати мебельну фабрику ім. Боженка в Києві, мебельні комбінати в Житомирі і Дніпропетровську та закінчити будівництво мебльового комбінату в Сталіно.

Всемірно розвинути лісопильну та деревообробну промисловість. Довести в 1950 році по Міністерствах лісової промисловості, мебельної промисловості і столярських виробів УРСР виробництво фанери клеєної до 46,0 тис. кубометрів, паркету до 1,3 млн. квадратних метрів, будівних деталей — до 570 тис. квадратних метрів. Збудувати сірникову фабрику потужністю 400 тис. ящиків сірників на рік.

Розвивати виробництво предметів широкого вжитку з відходів деревообробних підприємств.

Значно розвинути лісохімічну промисловість на базі лісохімічних заводів Закарпатської області; довести в 1950 році виробництво оцтової кислоти до 3.000 тонн і забезпечити збільшення виробництва ацетатних розчинників, каніфолі і скипидару.

Широко розгорнути лісовідбудовчі роботи, забезпечивши на 1946–1950 роки лісопосадки на площі 252 тис. гектарів і проведення робіт по ущільненню розріджених лісонасаджень і впровадженню швидкоростучих порід лісу.

6. Забезпечити найшвидшу відбудову і всебічний дальший розвиток місцевої паливної промисловості для задоволення комунально-побутових потреб міст і населення і забезпечення паливом підприємств республіканської і місцевої промисловості.

Закінчити відбудову місцевої вугільної промисловості в 1948 році і перевищити в 1950 році довоєнний рівень видобутку кам'яного і бурого вугілля на 31,0 процент.

Відбудувати і збудувати в 1946–1950 роках вугільні шахти в місцевій, місцевій паливній промисловості і промкооперації загальною потужністю 4,6 млн. тонн.

Забезпечити широкий розвиток торфовидобування по всіх районах УРСР, які мають запаси торфу. Відбудувати і збудувати за п'ятиріччя торфопідприємства загальною потужністю 2,2 млн. тонн і торфобрикетні заводи потужністю 50 тис. тонн брикетів. Видобуток торфу збільшити в 1950 році на 38 процентів порівнюючи з довоєнним рівнем.

Збудувати за п'ятиріччя 180 км ширококолійних і вузькоколійних залізничних під'їзних шляхів до республіканських