Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/270

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

ництва нової фабрики снопов'язального шпагату в Дніпропетровській області.

Відбудувати 26 заводів по первинній обробці льону і конопель; забезпечити підвищення проти довоєнного рівня виходу довгого волокна.

Зміцнити ремонтну базу в текстильній промисловості і забезпечити нормальний ремонт устаткування.

Широко впровадити нове, технічно досконале устаткування; по бавовняній промисловості — прядильні ватери з великими наковками і високими витяжками, широкі автоматичні верстати, автомати для перемотування пряжі; по шерстяній промисловості — високопродуктивні прядильні машини, швидкохідні багаточовниковії ткацькі верстати; в конопледжутовій промисловості — швидкохідні банкаброші, гільспінінги, ватери.

8. По легкій промисловості — відновити довоєнний рівень виробництва, збільшивши в 1950 році випуск панчішно-носочних виробів на 17,4 процента, білизни трикотажної на 22 проценти й верхнього трикотажу на 15 процентів порівнюючи з 1940 роком.

Всемірно розвивати галузі легкої промисловості в Донбасі і західних областях УРСР.

Відбудувати взуттєві, швейні, трикотажні фабрики, шкіряні і скляні заводи.

Збудувати нові панчішні фабрики у Миколаєві, Сталіно, Мелітополі, Рівному, Вінниці; трикотажні фабрики — в Дніпропетровську, Ворошиловграді, Кіровоградській і Запорізькій областях.

Збільшити за п'ятиріччя виробничі потужності: по панчішно-носочних виробах на 78 млн. пар на рік, білизні трикотажній — на 17 млн. штук, верхньому трикотажу — на 2,7 млн. штук, м'яких шкіряних товарах — на 432 млн. кв. дециметрів, жорстких шкіртоварах — на 8.250 тонн.

Розширити виробничі потужності по виробництву пляшок на 35 млн. штук, аптекарського посуду на 26 млн. штук і склянок чайних на 23,5 млн. штук.

Підвищити технічний і організаційний рівень підприємств легкої промисловості УРСР; ввести в дію за п'ятиріччя 75 механізованих потоків по виробництву взуття, 55 механізованих конвейєрів по пошиттю одягу і білизни, 16 механізованих конвейєрів по пошиттю трикотажної білизни; впровадити гарячу вулканізацію взуття, високопродуктивні машини для механізації виробництва скляних виробів, швидкохідні швейні та взуттєві машини. Поліпшити якість і розширити асортимент взуття, трикотажних, швейних, скляних виробів і галантереї.

Для збільшення виготовлення високоякісних виробів забезпечити впровадження котон-машин, інтерлоків, двоциліндрових панчішних автоматів, швидкохідних вертілок.