Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/273

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

вих будівних матеріалів, а також для забезпечення потреб колгоспів і радгоспів — упряжі, возів, саней, найпростішого кінного і ручного реманенту. Забезпечити в місцевій промисловості і промисловій кооперації по всіх областях УіРСР виробництво речей домашнього вжитку високої якості і по загальнодоступних цінах.

Встановити завдання по випуску товарів широкого вжитку місцевою промисловістю і промисловою кооперацією на 1950 рік в обсязі 2,42 млрд. карбованців (в незмінних цінах 1926/27 рр.) з перевищенням довоєнного рівня на 27,5 процента.

Збільшити в 1950 році, проти довоєнного рівня, виробництво металічних виробів широкого вжитку, виробництво піаніно в 1,4 раза, верхнього трикотажу — на 16,0 %, панчішно-носочних виробів — на 42 %.

Випустити в 1950 році металічного посуду 9.200 тонн, ножів, виделок і ложок — 16,3 мільйона штук, фарфоро-фаянсового посуду — 78,8 мільйона штук, ліжок — 1,20 мільйона штук, піаніно — 5.000 штук, щипкових інструментів — 350 тис. штук, верхнього трикотажу і трикотажної білизни — 9 мільйонів штук, панчішно-носочних виробів — 5 мільйонів пар, тканин бавовняних — 8,0 млн. метрів, взуття — 8,3 мільйона пар, валянок — 285 тис. пар.

Розширити асортимент і поліпшити якість меблі; збільшити в 1950 році випуск меблі на 25,0 % порівнюючи з 1940 роком.

Рішуче поліпшити якість і асортимент продукції місцевої промисловості і промкооперації.

Відбудувати та перевершити довоєнний рівень виробництва художніх промислів України: художньої вишивки, килимоткацтва, художнього ткання, художньої кераміки, різьби та інкрустації по дереву та каменю.

Забезпечити широкий розвиток художньої вишивки в Решетилівці, Клембівці та Переяславі; художнього ткання в Дегтярях, Кролевці та Переяславі; килимоткацтва в Решетилівці, художньої кераміки в Опішні та різьби по дереву в Косові.

Відбудувати на довоєнну потужність фарфоро-фаянсові заводи. Відбудувати фабрику клавішних інструментів в Одесі і музичний комбінат у Києві.

Відбудувати заводи пластичних мас у Дніпропетровську, Харкові та Прилуках; розширити виробництво галантерейних виробів, предметів сангігієни, культтоварів, мебельної, віконної та дверної фурнітури та інших виробів широкого вжитку з пластичних мас.

Організувати і технічно оснастити на підприємствах місцевої промисловості і промкооперації цехи металопокрить, фарбувальні та обробні цехи; механізувати виробничі процеси виготовлення предметів широкого вжитку, знизивши їх собівартість; широко використовувати у виробництві предме-